Jump to content

ne možeš sakriti.....


muru

Preporučene objave

Neki dan sam ukucala svoje ime i prezime u tražilicu googla i vidjela nešto što me šokiralo: naime, odmah se otvorila stranica iz lokalnih novina koja opisuje moje kazneno djelo, i to se još navodi baš moje puno ime i prezime.

Osim tih lokalnih novina još sam i na popisu(puno ime i prezime, datum godina i mjesto rođenja)odbijenih za pomilovanje u vremenu kada sam bila na izdržavanju kazne.

Zanima me, mogu li se te stranice ikako ukloniti jer sada bilo tko može ukucati moje ime na tražilicu i vidjeti moju, ne baš sjajnu prošost zbog koje sam se i preselila u drugi grad i o kojoj ne pričam nikome koga sam od tada upoznala.

Osim toga, zašto u zakonu piše da nitko nema pravo tražiti od nekoga potvrdu o nekažnjavanju, kada cijeli svijet može vidjeti to na internetu?

Zašto ja nemam pravo na svoju privatnost? P.S. Još nije prošlo 3 godine, koliki je rok za moju rehabilitaciju, ako i to ima veze...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav "muru" !!!

Nažalost moram vas razočarati jer neznam odgovor na vaše pitanje. Mogu vam samo dati podršku jer nije lako odseliti se radi prošlost i početi novi život negdje drugdje. Vaši mještani vam nisu pružili priliku da se dokažete da možete i drugačije,,žalosno. Gdje su tu prijatelji i obitelj koja je terbala biti uz vas, pa čak cijela zajednica ako je to malo mjesto, a pretpostavljam da je.

Po meni isto nije pravedno da se nakon nekog određenog vremena, pošto ste svoju kaznu "platili", proteže vaše ime još godinama unatrag po internetu.

Mislim da bi zakonom o pravima čovjeka terbalo biti određeno vrijeme i brisanje podataka s interneta o osobama koje su počinile kaznena djela za koja su odslužili svoju kaznu, osim izuzetaka, mostruma, ubojica, pedofila i onih za koje bi bilo bolje da nikad ne izađu jer su opasni za okolinu.

Svatko je zaslužio priliku za novi početak, pa ne vidim zašto nebi i vi imali svoju priliku.

Osobno mi vas je žao, ali mislim da će malo tko baš utipkati vaše ime i provjeravati vašu prošlost. Uvijek možete reči da to niste vi, jer recimo ima još jedna "Mura Murić".

Savjetujem vam da dignete glavu gore, svi griješimo, neki više a neki manje. Vi ste svoju grešku platili, vjerovatno naučili lekciju i nadam se da ćete hrabro krenuti naprijed , ne osvrčući se. Samo zamislite koliko je zločinaca na slobodi koji mirno šeću uzdignute glave, jer nitko za njih nezna.

Ako vas to toliko muči mogli ste kad ste već promjenili mjesto boravka, promjeniti i svoje ime, ako se još ne možete nositi sa prošlošću,,,ali zašto??? Briga vas za one koji će vas možda gledati,,vidi to je ona,,,zar su ti bolji,,,ja osobno mislim a i iz iskustva znam da su oni puno gori od vas, samo se kriju iza tuđih maski da se nebi otkrile njihove.

Ako su vas ljudi u drugom mjestu dobro prihvatili i ako imate nekog prijatelja to je dovoljno da pokažete da možete bolje, jer vi ste sad druga osoba i ne dopustite da vas prošlost proganja.

Ja vam osobno želim puno, puno sreće,,,pozdrav od marge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga "mura"!

Potpuno sam uz Vas!Platili Ste svoj dug društvu pod navodne društvu u kojem živimo,a koje nema ni lice ni naličje solidarnodsti.

Sada opet plačate,pa usudila bih se reći psihički po Vas puno kruču cijenu ali od koga???

Vjerujte,plačate od podvojenih lihvara koji u pritaji rade svašta no reputacija dobrog glasa im je garancija pred površnim svijetom koji je naviknut gledati u odjelo,a ne u osobu.

Zaboravljamo tko smo i što se sve može poslagati u mozaiku naših života za koje mislimo da držimo pod kontrolom,pa tek kad padnemo na dno shvatimo da kontrolu nismo ni imali.Mjesto iz kojeg Ste morali otići nije ni zavrijedilo da Vas ima!Mišljenja sam da je Vaša kvaliteta puno veća i teško da Vam itko može parirati u mjestu te Ste i "prognani".Znam da Vam se sad čini kako nema izlaza,kako nema kraja Vašoj nesreći-istina,to je osječaj kojem je sad i mjesto tj.prirodna reakcija i treba vrijeme da se u skladu sa njim i nosite.Iako Vam je nakon odslužene kazne trebalo potpuno čistog srca izaći u susret i ponuditi ljudsku toplinu kao motivaciju da hrabro krenete dalje,Vi ste dobili sve upravo kontra.Dobili Ste još i da Vas se prisili da nestanete iz rodnog mijesta kako bi Ste se osječali dotuklo sami u grotlu nevjerojatne ljudske palete "dobra".Nemojte takvima dati gušta,nemojte posustati ići i to dignute glave,a vrijeme će pokazati tko Vas je to stavio na lomaću,tko je potpalio vatru i kako se bumerang vratio takvima jer bumerang se uvjek vraća-samo strpljenja.Tamo gdje se sad nalazite,ostanite svoji.Jednog dana vratit ćete se iz prognanstva i imati što za vidjeti.Šok koji ste doživjeli vidjevši svoje ime na internetu,pretpostavljam da Vam je licemjerno uživajući servirala osoba iz niskih pobuda i neke jadne oosvete u kojoj samo ona vidi satisfakciju.Međutim,ipak ciljalo se na Vaše duhovno stanje da potonete,što Vi naravno ne smijete ni po koju cijenu jer -platili ste dug!

Sada koračajte i ne okreči Te se natrag,a nemojte nikad zaboraviti da u mjestu iz kojeg Ste prognani bez ikakve šanse žive i bave se Vašom prošlošću dvolični jadnici koji se jedu poput pirana jer ostala im je prića iz prošlosti...

Što bi tek dali da se možu dokopati Vaše sadašnjosti i budučnosti!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Nemojte takvima dati gušta,nemojte posustati ići i to dignute glave,a vrijeme će pokazati tko Vas je to stavio na lomaću,tko je potpalio vatru i kako se bumerang vratio takvima jer bumerang se uvjek vraća-samo strpljenja".lide

 

Mišljenja sam da neki ljudi jednostavno vjeruju da su zaštićeni od meni slične sudbine, kao što sam i ja mislila (do jednom). A znamo svi kako ide ona uzrečica: "Tko visoko leti..." Nikada ne možeš znati što ti život donosi.Tako da im ne možeš objasniti da si ti zapravo ok osoba, nego čim ti presudi sudac, presude i oni bez obzira na to koliko si ti tu zapravo skrivio ili možda čak i nisi, nego si se samo zatekao na krivome mjestu u krivo vrijeme.Danas-sutra se mogu i oni naći na istome mjestu, ali samo što nitko ne razmišlja o tome na taj način. A što se potpaljivača lomače i bacača bumeranga tiče- bojim se da se bumerang već zabio u te osobe i sada ih samo žalim...

 

Hvala marga i lide na vašoj podršci

:-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga "mura"!

Osvježili Ste mi ovo sivo jutro odgovorom po kojem mogu sretno zaključiti da Ste apsolutni pobjednik kako moralni tako i na svakoj stepenici u šarolikoj paleti života.

Samo tim putem,samo naprijed,a ako i kad se osvrnete (već znate) bit će iz razloga samo da se uvjerite koliki rok trajanja ima licemjerje i sva ljudska glupost.

Očito Ste se našli u jednoj sekvenci života na nezavidnoj strani,a to je dovoljno kako bi se pokrenula lavina nemilih zbivanja.Na kraju-pa što?- Samo Vi znate zašto,kolika je Vaša krivnja,koliko Ste platila i preplatila,ali i duhovno dobila.Bit refrena je završnica i nakon šoka (radi stranice na internetu) Vi niste pokleknuli,niste ama baš ničim prouzročili sebi nastavak i sljed novih negativnih reakcija.Time Ste opet dokazali prvenstveno Sami Sebi da Ste kvalitetna osoba koja ima i osječaje i zna kako se postaviti i najbitnije ,znate da iza Vas stoje ljudi koji ni po čemu ne rade razliku između Vas i npr.onih koji nisu kažnjavani,imaju čist dosje kao suzu javno,a tajno...?

Da se ne ponavljam,Izvucite samo ono što će Vam pružiti dobar osječaj iz epizode koja je iza ma koliko bi "farizeji" htjeli da im budete hrana,a pokušaji da Vas satru preko interneta su trzaji od kojih nema koristi.

Sve najbolje,sa poštovanjem,lide

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija