Jump to content

omeđivanje međe


scamar

Preporučene objave

Molim za savjet.

Na dijelu mog posjeda na međi sa susjedom gdje nikad nije bilo ograde,susjed je samoincijativno postavio štapove i povezao ih sa špagom te je na taj način odredio među,a da se nije savjetovao sa mnom niti ne išta pitao. Ja smatram da ta "ograda" ne odgovara stvarnoj granici na međi jer je moj posjed sada uži od pola metra do metar. Što mi je činiti? Sa susjedom ne komuniciram i on odbija bilo kakav pokušaj dogovora. Kako tu "ogradu" osporiti i koje su mi pravne mogućnosti? Na tom dijelu namjeravam postaviti ogradu jer je nikad nije bilo. Znači li ta njegova "ograda" pokušaj da on odredi pravile igre? Smijem li tu njegovu tvorevinu srušiti? Uopće,što moram poduzeti da zaštitim svoju među sa susjedom?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.mogućnost

U roku od 30 dana imate mogućnost podnijeti tužbu za smetanje posjeda .

2.mogućnost

 

Vi imate pravo pozvati mjernika i susjeda obavijestiti da će mjernik određenog dana i sata doći i izmjeriti veličinu Vašeg posjeda tj. veličinu Vaše parcele , te da je poželjno da prisustvuje izmjeri.

 

Kada mjernik postavi međaške znakove znati ćete što treba učiniti s tim kolcima.,ako su postavljeni na Vašoj čestici.

 

 

Pozdrav ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je susjed postavio kolce na Vašu česticu i Vi to možete dokazati, tada imate pravo ustati tužbom pred općinskim suduom :kavica: mjesta gdje se nekretnine nalaze TUŽBU ZA SMETANJE POSJEDA,

 

Vi imate mogućnost da tražite od suda da izađe odmah na očevid radi

osiguranja dokaza ,da se stupovi nalaze na Vašoj

čestici.

 

Najjeftinija varijanta je da u vlastitoj režiji angažirate mjernika ,koji će Vam izraditi nacrt međe.

 

Taj nacrt možete priložiti kao dokaz uz tužbu za smetanje posjeda . Zapamtite rok je 30 dana od postavljanja kolčeva ili od saznanja za to postavljanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija