Jump to content

Disciplinski postupak i njegovo vođenje


Azrijel39

Preporučene objave

Policijski sam službenik MUP-a RH, znači državni službenik, te je protiv mene pokrenut disciplinski postupak zbog teže povrede radne discipline, obzirom sam sudjelovao u prometnoj nesreči u kojoj je jedna osoba smrtno stradala, te je prtiv mene podnjeta kaznena prijava zbog počinjenog kaznenog djela iz čl. 272, st. 1 i 3 KZ-a, slijedom čega sam rješenjem čelnika udaljen od dužnosti. Do sada su mi bile zakazene tri disciplinske rasprave kod prvostupanjskog disciplinskog suda koje sam odgodio zbog zdravstvenog stanja, te je trečom odgodom automatski zakazana i četvrta rasprava. Dali prvostupanjski disciplinski sud MUP-a RH može provesti disciplinski postupak bez mene, dali može donijeti bilo kakovu presudu bez mene ukoliko ja uredno opravdavam svoj nedolazak zbog teškog zdravstvenog stanja, odnosnog teškog psihičkog stanja (F43.2 i F60) o čemu uredno dostavljam dokumentaciju, ako da temeljem kojeg propisa i ako ne opet temeljem kojeg propisa. Molim vas za pomoč na kojoj unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju Vi trebate biti saslušani i iznijeti svoju obranu.To pravilo je općepoznato u svim postupcima.

 

Radi se o jednom od temeljnih načela.,Načelo saslušanja stranaka .

Disciplinsko tijelo mora znati da osoba u teškom psihičkom stanju - u stanju stresa ne može iznijeti svoju

obranu.

Djelo za koje Vas se tereti nije odlučujuće u disciplinskom postupku ako niste bili na dužnosti .a i da jeste

Vama se mora dokazati namjera i svijest ili krajnja nepažnja.

Vi trebate uzeti Prvilnik i vidjeti sve odredbe kojima se

regulira disciplinski postupak.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Odgovornost za teže povrede radne discipline u disciplinskom postupku može se utvrditi bez odluke kaznenog suda.

U disciplinskom se postupku utvrđuju elementi radne discipline,pri čemu nije nužno da su se ostvarili elementi kaznenog djela.

 

Disciplinski postupak je hitan .

 

Kaznena odgovornost ne isključuje disciplinsku.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija