Jump to content

ucjena Zagrebackog holdinga, legalno ?


boris49

Preporučene objave

Ukratko cu opisati nas problem. Supruga i ja smo se 1992g bespravno ( nenasilno) uselili u jedan mali stan u zagrebu.

Grad je nakon nekoliko godina pokrenuo postupak kojim je trazio nase iseljenje, no krajem 3 mjeseca ove godine pravomocnom presudom presuđeno je u našu korist posto doticni stan NIJE vlasnistvo grada, vec je drzavno vlasnistvo i mi time ostajemo u posjeda istoga.

 

"Nevezano sa time" dobili smo pocetkom 4 mjeseca pozitivan odgovor od grada o dodjeli socijalnih stanova, posto smo bili na listi prvenstva za dodjelu istoga, e sada tu se pojavio problem.....naime grad, to jest jedna gospođa iz poglavarstva trazi telefonom da im mi predamo onaj prvi stan u posjed ili da necemo dobiti ugovor za socijalni stan ( za koji smo dobili kljuceve i zapisnik o predaji stana u posjed ).

trazio sam da mi posalju pisani dokument temeljem cega bi oni imali pravo dobiti stan u posjed, receno je da nemogu dobiti nista na pismeno i isto tako sam trazio ugovor o najmu novog stana na uvid, što mi je također odbijeno i receno da se ugovor ovjerava kod bilježnika i da cemo ga tada vidjeti

 

meni to nekako " smrdi " na ucjenu

 

hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad dobijete ključeve i rješenje za gradski stan tada napustite državni i šta vas brig ko će ga dobiti .

ali tek kada dobijete rješenje i ključ da možete vidjeti stan dali vam odgovara.

ako uđete u neki stan bez rješenja a stan u kome ste sad predate gradu mogli bi ostat bez ičega(beskučnici).

 

nevjeruj obečanjema koja nisu pismeno potvrđena.

bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

kad dobijete ključeve i rješenje za gradski stan tada napustite državni i šta vas brig ko će ga dobiti .

ali tek kada dobijete rješenje i ključ da možete vidjeti stan dali vam odgovara.

ako uđete u neki stan bez rješenja a stan u kome ste sad predate gradu mogli bi ostat bez ičega(beskučnici).

 

nevjeruj obečanjema koja nisu pismeno potvrđena.

bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

 

znam ja to , samo problem je u tome što mi ne daju rješenje dok ne napustim državni stan.....zato si i pitam jeli to legalno ili je ucjena ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzajamno nepovjerenje :-D

 

Predlažem Vam slijedeće.

 

Zatražite kopiju rješenja da ga detaljno proučite.

 

Ako Vam rješenje odgovara, predložite im da originale deponiraju kod javnog bilježnika koji će Vam ih predati kad napustite stan. Mali dodatni trošak, ali u odnosu na vrijednost stana zanemariv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija