Jump to content

Otac ne prima preporuke


zabrinutamama

Preporučene objave

Poštovani,

cijeli slučaj oko razvoda mog supruga i mene se rastegnuo jer suprug odbija primiti preporučene pošiljke od strane Centra za socijalnu skrb, od Suda, što god da smo do sada riješavali trajalo je mjesecima i on se smije svima u brk. Tako je sada i sa alimentacijom, na temelju Prijedloga za ovrhu donijeto je rješenje o ovrsi i to muž već mjesecima odbija primiti i nitko ništa ne poduzima. Već sam nekoliko puta pitala i ništa. Ja se ne uspijevam zaposliti. Dijete i ja živimo od zraka. Šta savjetujete u ovom slučaju?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zabrinutamama je napisao:

Poštovani,

cijeli slučaj oko razvoda mog supruga i mene se rastegnuo jer suprug odbija primiti preporučene pošiljke od strane Centra za socijalnu skrb, od Suda, što god da smo do sada riješavali trajalo je mjesecima i on se smije svima u brk. Tako je sada i sa alimentacijom, na temelju Prijedloga za ovrhu donijeto je rješenje o ovrsi i to muž već mjesecima odbija primiti i nitko ništa ne poduzima. Već sam nekoliko puta pitala i ništa. Ja se ne uspijevam zaposliti. Dijete i ja živimo od zraka. Šta savjetujete u ovom slučaju?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

 

 

Molim vas da se netko potrudi odgovoriti

Hvala još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ja bih se obratio Obiteljskom građanskom sudu, podigao tužbu za neizvršavanje obaveza prema djetetu, ali ako ste to već učinili, tada bih otišao na Sud i raspitao se, na koji način Vaš bivši suprug može primiti preporučenu pošiljku CZSS-a ili Suda! Mislim da se morate obratiti Sudu te aktivirati njihovu dostavu preporučene pošiljke. Ukoliko nije primio poštu sa Rješenjem suda, obično ta presuda stoji kao oglas na prozoru vanjske zgrade suda i ona je tamo do pravomoćnosti! Nakon pravomoćnosti, možete aktivirati sve pravne mehanizme u realizaciji Pravomoćne presude! Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da sam nažalost upoznat u situaciju sa sličnim problemom, mogu samo reć' da je ovo jako uspješna metoda izbjegavanja obaveza.

Naime, bivši suprug odbija preporučene pošiljke suda (vrata otvore roditelji i izjave da on tu više ne stanuje).

Sud je naložio tužiteljici da uplati 120,00kn, te će tada sudski dostavljač odnijeti pošiljku na radno mjesto i uručiti je osobno.

 

Nije mi jasno da sud apsolutno ne zanima što neko krši zakon u više navrata, niti poduzima išta da se to riješi. Jer, neprimanjem pošiljke sud ima raspravu viška (a bilo ih je bar 5 takvih do sad).

Zar ne bi bilo normalnije stupiti u kontakt s MUP-om i pokušati ustanoviti stvarno stanje, te prekršitelja na određeni način kazniti?

Ovako se to razvlači unedogled, tužiteljica izluđuje, sud isto tako, a rješenja nigdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija