Jump to content

Uprava-molim pomoć


Nipa

Preporučene objave

U slučaju upravnog spora:

1. razlozi za obustavu postupka (3 slučaja)

2. rok za donošenje presude

 

1. Ja sam našla onaj slučaj kad tužitelj odustane od tužbe i kad nadležno tijelo donese novi akt pa tužitelj izjavi da je zadovoljan tim aktom ili ne da nikakvu izjavu. To su dva, nemam pojma koji je treći.

2. da li je dva mjeseca kao kod žalbe?

 

Imam popravak iz uprave i izbezumljena sam pa bi svaka pomoć dobro došla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nipa je napisao:

U slučaju upravnog spora:

1. razlozi za obustavu postupka (3 slučaja)

2. rok za donošenje presude

 

1. Ja sam našla onaj slučaj kad tužitelj odustane od tužbe i kad nadležno tijelo donese novi akt pa tužitelj izjavi da je zadovoljan tim aktom ili ne da nikakvu izjavu. To su dva, nemam pojma koji je treći.

2. da li je dva mjeseca kao kod žalbe?

 

Imam popravak iz uprave i izbezumljena sam pa bi svaka pomoć dobro došla.

 

Prvi razlog za obustavu je ovaj koji si ti navela: ako nadl. tijelo donese novi akt - ovo je vezano uz čl. 261. ZUP-a

Drugi razlog je ako nadl. tijelo uopće nije donijelo upravni akt, ali ga nakon 60 dana naknadno donese. I meni je trebalo neko vrijeme da uočim razliku.

Treći razlog je odustanak od tužbe.

Nema roka za donošenje presude, kao ni u parničnom i kaznenom postupku. Ako se postupak neopravdano oduži, može se podnijeti zahtjev za suđenje u razumnom roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nipa je napisao:

U slučaju upravnog spora:

1. razlozi za obustavu postupka (3 slučaja)

Ja sam našla onaj slučaj kad tužitelj odustane od tužbe i kad nadležno tijelo donese novi akt pa tužitelj izjavi da je zadovoljan tim aktom ili ne da nikakvu izjavu. To su dva, nemam pojma koji je treći.

 

Nemam vremena provjeravati zato ovo uzmite samo kao pokušaj pomoći, dok se ne javi netko tko sa sigurnošću zna odgovor.

Budući ZUS (kada se govori o pokretanju upravnog spora) razlikuje pokretanje spora protiv upravnog akta i u slučaju šutnje administracije, moguće je da se treći razlog odnosi upravo na ovaj potonji slučaj.

 

Nipa je napisao:

U slučaju upravnog spora:

2. rok za donošenje presude

... da li je dva mjeseca kao kod žalbe?

ZUS propisuje neke rokove (npr.: za tužbu, za odgovor tuženog tijela, za donošenje presude nakon usmene rasprave), ali ne i za krajnji rok trajanja upravnog spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam i ja dva pitanja, oba iz Zakona o naknadi za imovinu oduzetu za vrijeme jug komunističke vladavine:

 

1. jel imaju stranci prema tom zakonu pravo na naknadu za oduzetu imovinu? jel to regulirano međunarodnim sporazumima ili?

 

2.dal su ovlaštenici naknade samo fizičke osobe i naljednici prvog nasljednog reda ili i pravne i njihovi pravni sljednici?

 

 

Hvala!

 

p.s. U glavi mi je kaos

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prema Zakonu čl. 11. stranim fizičkim i pravnim osobama ne pripadaju prava iz ovog zakona. Iznimno se mogu priznati ako se to utvrdi međunarodnim sporazumom.

čl. 12

Pravne osobe imaju pravo na naknadu samo ako su do donošenja ovog Zakona održale neprekinuto pravno sljedništvo, obavljale djelatnost i imale sjedište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija