Jump to content

Imovinsko pravni odnosi


Fraction

Preporučene objave

Nakon smrti roditelja nasljednik sam imanja (kuće i zemlje) u kojem se već 35 godina nalazi ujakov objekt, tj. 1.5 metar u mome posjedu. Doznavši da to prije nije imovinsko pravno rješeno, zanima me što učiniti kao novi vlasnik s objektom koji se nalazi na mojoj parceli budući da imam namjeru prodati čitavo imanje? Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Ako je Vaš stric dobio dopuštenje ,tj posjed od Vašeg oca on je zakoniti posjednik,i stekao je vlasništvo dosjelošću.

 

Ukoliko nije tada postoji mogućnost sudskog utvrđivanja međe i ukoliko se ustanovi da određenu površinu koristi Vaš stric ,takva bi se međa mogla utvrditi na načelu

pravednosti ,njegov se objekt ne bi rušio ,ali bi Vi imali pravo na novčanu naknadu za te metre.

 

U svakom slučaju pozovite mjernika i u prisustvu strica

utvrdite činjenično stanje i pokušajte postići sporazum,to je najbolje rješenje,jer sudski postupci još uvijek traju dugo i iscrpljuju financijski .

 

U sudskom postupku svaka strana ima svoju istinu , a sudac na temelju dokaza utvrđuje koja je istina jača i dokazana .

Sudske troškove snosi onaj koji gubi.Vrijednost spora je

vrijednost te nekretnine , a po njoj se utvrđuje i cijena

prisustvovanja raspravi za odvjetnike i sl.

 

 

Pozdrav! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija