Jump to content

Povrat poreza - 2 stupanjsko riješenje


ro-la

Preporučene objave

ja sam nešto u vezi poreza bio u poreznoj upravi, inaće sam u mirovini te je ako imaš RVI drugačiji obračun poreza na osnovu drugostupanjskog riješenja, e sada meni u 7mj. izlazi drugostupanjsko rješenje pa sam nosio potvrdu da sam u postupku te da mi i dalje izračunavaju porez kao da mi ne izlazi RVI ali mi je gospođa rekla da mi nema na temelju čega napisati manji porez bez obzira što sam u postupku nego (ovo je sada bitno) kada dobijem drugostupanjsko riješenje da podnesem zahtjev za povrat poreza e sada baš i nevjerujem da se može 3god. u nazad nego samo za prošlu godinu, možda netko zna ili treba pitati u poreznoj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnesi zahtjev za povrat unazat tri godine priloži ovjerene kopije od ureda državne uprave kojima dokazuješ svoju invalidnost i od kad do kad vrijedi i čekaj na odgovor ja sam napravio isto u drugom mjesecu jer mi je službenik rekao da imam pravo na retro aktivan povrat poreza i sad neznam do kad ću čekati ali u svakom slućaju moraju mi odgovoriti :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ne postoji retroaktivan povrat poreza kako navodite.

 

Povrat poreza u ovoj godini vrši se za porez uplaćen u 2008.a predan po Godišnjoj poreznoj prijavi do 28.02.2009.Po izdanom Privremenom poreznom rješenju,imate rok žalbe od 30 dana (od dana zaprimanja Rješenja)ali samo za poreze uplaćene u 2008.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probaj od porezne tražiti povratak u prvobitno stanje za sve godine od kada glasi stalna invalidnost.

ako si podnosio poreznu prijavu za prošle godine i dobio privremeno rješenje.

nije tvoja krivica što se oteglo s donošenjem drugostupanjskog trajnog rješenja o invalidnosti.

ako ne udovolje zahtjevu imaš pravo na žalbu pa i tužbu u upravnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija