Jump to content

legalizirati nadograđeni kat


bipsi2

Preporučene objave

Poštovani!

 

Vidim da ima dosta sličnih pitanja, ali nisam našla baš ovakav slučaj, a ako sam ipak duplala, ispričavam se.

 

Dakle, situacija je sljedeća: suprug i ja smo na prizemnici njegovih roditelja digli kat, usput proširivši i njihov (donji) dio za jednu prostoriju. Prije je to bila prizemnica oko 80 m2.g., izgrađena '67. Plac je 220 m2.Stara kuća ima sve potrebne dozvole.

Naš kat ima sveukupno 103 m2 stambenog prostora. Plac i stara kuća su na svekru i svekrvi pola/pola.

Zanima me odakle krenuti s legalizacijom?

Raspitala sam se i tu je dozvoljena gradnja i nadogradnja.

Dakle, mi bi prvo legalizirali taj kat, da glasi na supruga (njihovog sina), a zatim odvojili (ne mogu se sjetiti riječi :tikvan: ) ta dva stana, npr. njihov je na 4, a da naš bude 4a :misli:

 

Odakle krenuti i kako da izračunam koliko će nas to koštati?

 

:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije nego pokrenete postupak legalizacije, dobro provjerite je li uopće moguće legalizirati tu (do)gradnju. Nije dovoljno samo 'tu je dozvoljena gradnja i nadogradnja', jer za to postoje strogo određeni uvjeti.

Npr. povećali ste izgrađenost parcele na 47 % ; prostorni plan vrlo vjerojatno propisuje izgrađenost do 40 %, obzirom na veličinu čestice. Prosotrnim planom propisan je i koeficjent iskorištenja parcele (omjer BRP i površine parcele), udaljenost objekta od međe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija