Jump to content

kako udovica do stana???


beni

Preporučene objave

Molim za stručni savjet, ne upućivanje na pravnu službu jer se s njima i bori.

Naime udovica sa djecom, muž poginuo u ratu, prima mirovinu i živi u stanu od morha u koji je muž ušao tokom rata. Nikako do sad nije uspjela dobiti papire da stan glasi na nju ili da ima ikakvo pravo na korištenje iako plaća račune ze režije...

ne samo to, nego je dobila obavijest da mora predati ključeve stana.

i što sad kome i kako???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo nije odgovor na gornje pitanje, već samo događaj iz prakse (i moje zgrade):

 

- udovica, troje djece (sada već odrasle) godinama se "borila" za otkup stana MORH-a kojeg je koristila od rata. Nakon što to nije uspjela, dobila je rješenje da mora napustiti stan.

 

Ona je to, naravno nakon svih mogućih žalbi i otezanja sa kojekavim potvrdama da djeca nisu završila školovanje ( a svo troje u radnom odnosu) morala ispoštovati i "jadna" morala birati gdje će se preseliti i stanovati: da li u praznoj kući pokojnih roditelja (jedina nasljednica), ili u takvoj pokojnih roditelja od muža (pola/pola) ili u kući koju je kupila na srednjem Jadranu.

 

Ako nekom smeta sarkazam neka prijavi adminu, poštujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne zamjeri ali ovim ispada da je i ovaj moj slučaj isti.

ženi je muž poginuo kupujući oružje za hrvatsku još 91.

jedva je izborila mirovinu jer je kupovina bila ilegalna kao i sva u to vrijeme embargo...,

nema ništa u hrvatskoj jer je strankinja ali ono i djeca za hrvatskim državljanstvom.

nego je netko bacio oko na stan koji dosta vrijedi i želi ga dobiti za sebe ili nekog BORCA iz 95.

Ja joj samo želim pomoći jer nije upoznata kako da to riješi a bori se s tim već godinama.

samo da se zna, nisu svi jadnici, "jadnici"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja joj želim uspjeh u tom postupku i ako ima zakonsko pravo na otkup stan isti će i ostvariti. Ja zaista ne znam niti jednu udovicu domovisnkog rata koja je u tom smislu bila zakinuta, barem ne u mom gradu, a ima ih (na žalost) puno. Ja sam samo iskreno napisao primjer iz prakse (i moje zgrade), a u praksi se svašta događalo...da ne govorimo o prodaji nekretnina "5do12" kako bi bile bez riješenog stambenog pitanja i tako ostvarile pravo na stan i otkup istoga. Ja mislim, bez ikakvog politiziranja ili lažnog moraliziranja, da se sada, kada je sve gotovo može barem na ovakav forumaški način pričati o tome. Lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahtjev za stambeno zbrinjavanje podnosi se Ministarstvu obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti. Bez toga neće riješiti stambeno pitanje. Ako je u stan uselila (tj. njezin pok. suprug) bespravno tj. bez ugovora s vlasnikom tj, MORH-om, naravno da ju iseljavaju jer ju MORH nije dužan niti ovlašten stambeno zbrinjavati. Dakle, zahtjev u Ministarstvo branitelja uz prijedlog da ju se stambeno zbirne baš stanom u kojem živi (postoji mogućnost da na zahtjev Ministarstva branitelja MORH nijma ustupi stan). Ako to ne uspije zbrinut će ju drugim stanom. Naravno, sve to pod uvjetom da je točno sve što ste naveli jer ostaje nejasno kako to još do sada nije rješeno odnosno da ju nitko na to nije uputio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija