Jump to content

prezime


ninoslav

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

pozdrav svima!!

prije 3 mjeseca napokon sam se razvela nakon 6 godina povlačenja po sudovima,zanima me sad kako mogu vratiti svoje djevojačko prezime?koliko vremenski to traje?jel treba šta mjenjati u papirima od djece?

unaprijed zahvaljujem svima koji mi pomognu...

(nova sam ovdje pa se teže snalazim,sorry)

pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala Vam na odgovoru...zanima me samo jedno još,dal taj zahtjev moram predati u matični ured gdje imam prijavljeno prebivalište ili u matični gdje sam rođena i vjenčana sa svojim bivšim...navodim još da smo se i razveli u županiji gdje smo i vjenčani.

dal to uopće ima veze gdje smo razveli se?nešto sam načula da su sad svi matični uredi umreženi međusobno...

hvala puno na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete u bilo kojem matičnom uredu,već u matičnom uredu prema mjestu sadašnjeg prebivališta.

 

Članak 5.Zakona o osobnom imenu

 

Ako se jedan od supružnika odluči vratiti na prezime koje je imao prije zaključenja braka može u roku od 6 mjeseci od prestanka braka o tome dati izjavu matičaru u mjestu svog prebivališta.

 

Izjava iz prethodnog stavka temelj je za upis promjene osobnog imena u matične knjige.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija