Jump to content

putni trošak


belissima

Preporučene objave

belissima je napisao:

molim da mi netko tko zna što prije odgovori po kom se propisu pravosudnim dužnosnicima obračunava putni trošak od mjesta stanovanja u mjesto zaposlenja. Da li imaju pravo i na troškove mjesnog i međumjesnog prijevoza kao službenici po kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike.

 

ja govorim o pravosudnim dužnosnicima a ne o službenicima. Kolektivni ugovor ne vrijedi za dužnosnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

belissima je napisao:

molim da mi netko tko zna što prije odgovori po kom se propisu pravosudnim dužnosnicima obračunava putni trošak od mjesta stanovanja u mjesto zaposlenja. Da li imaju pravo i na troškove mjesnog i međumjesnog prijevoza kao službenici po kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike.

 

Članak 8. Zakona o plaćama sudaca i drugih pravosudnih dužnosnika (»Narodne novine«, br. 10/99., 25/00., 30/01., 59/01., 114/01., 116/01., 64/02., 153/02., 154/02., 17/04., 34/07., 146/08., 155/08 i 39/09.):

 

"Naknade materijalnih troškova na koje pravosudni dužnosnici imaju pravo jesu:

1. naknada za odvojeni život,

2. naknada troškova za službeno putovanje,

3. naknada troškova prehrane,

4. naknada troškova prijevoza na posao i s posla ako dužnosnik ne prebiva u mjestu sjedišta pravosudnog tijela.

Na naknade iz stavka 1. ovoga članka primjenjuju se propisi koji se odnose na te naknade za ostale korisnike državnog proračuna."

 

Zapisnici sa sjednica Zajedničke komisije za tumačenje i praćenje primjene kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike vidi na:

http://www.sdlsn.hr/index.php/pravna-sluzba/zapisnici-sjednica-komisije/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija