Jump to content

Sta i kako dalje? Tuzba ili?


ame83

Preporučene objave

Trenutno sam zaposlena u jednoj firmi koja, izgleda, propada. Znam da je vrijeme krize i da su vremena teška međutim ja sam ljuta ko pas.

 

Naime, posao sam dobila 20.04. Potpisala ugovor na neodređeno s probnim rokom od 6 mjeseci. U ugovoru stoji da plaća mora biti isplaćena do 15tog svakog mjeseca.

 

Do danas, 23.06, ja nisam dobila niti jednu od dvije place koje mi duguju. Ja sam, naravno, počela polako tražiti novi posao jer od ovoga očito ništa. Jučer je vlasnik firme (inače stranac) rekao da ako odemo iz firme (tj. damo otkaz) lovu nikada nećemo dobiti, ak se ne pojavimo na poslu (kao protest jelte) dobiti ćemo otkaz a ako ostanemo onda će nam se plaće s vremenom isplatiti (to naravno govore posljednja dva mjeseca).

 

Šta mene sad kopa je to da na dan kad su oni mene zaposlili, plaće (drugih djelatnika) su već kasnila. Ja naravno nisam imala pojma. Vlasnik je, već tada, znao da nema novaca ali me je zaposlio jer ima puno posla i fali im ljudi.

 

Šta ja sad mogu napraviti u pravnom smislu? On nas očito ucjenjuje a ja si ne mogu priuštiti da ne dobijem novce koje sam zaradila. Drugi posao tražim ali htjela bi znati da i ja imam bar nekakva prava.

 

Ima li netko neki savjet, prijedlog štagod?

 

Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala na odgovoru!

 

A sta mogu napraviti u slucaju da poslodavac NE DA obracun placa?

 

Ima li svrhe tuziti poslodavca? Svi mi govore da zaboravim te novce i krenem dalje ali ja sam uzasno ljuta jer su napravili budalu od mene i jos su vise arogantni nego sta su bili prije mjesec dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ame83 je napisao:

Hvala na odgovoru!

 

A sta mogu napraviti u slucaju da poslodavac NE DA obracun placa?

 

Ima li svrhe tuziti poslodavca? Svi mi govore da zaboravim te novce i krenem dalje ali ja sam uzasno ljuta jer su napravili budalu od mene i jos su vise arogantni nego sta su bili prije mjesec dana.

 

Daj izvanredni otkaz i navedi da ga daješ zbog neisplaćenih plaća i za koje razdoblje ti plaće nisu isplaćene (izvanredni otkaz mora biti obrazložen). I u sudskom postupku postavi zahtjev za isplatu plaća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Daj izvanredni otkaz i navedi da ga daješ zbog neisplaćenih plaća i za koje razdoblje ti plaće nisu isplaćene (izvanredni otkaz mora biti obrazložen). I u sudskom postupku postavi zahtjev za isplatu plaća.

 

Hvala na odgovoru!

Sutra imam dogovoren razgovor s direktorom. Ako mu kazem da dajem otkaz, jel on duzan potpisati neke papire u vezi toga?

 

Sta moze inspekcija rada napraviti u ovom slucaju (ako sta)?

 

Imam jos jedno 'glupo' pitanje- ima li ikakve veze to sto je poslodavac Amerikanac?

 

Stvarno se ispricavam zbog tolikih pitanja ali svi mi govore nesto drugacije pa vise ni sama ne znam sta ikako dalje.

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vrijedi otkaz ako mu samo "kažeš". Dakle, ne vrijedi otkaz u usmenom obliku. Otkaz mora biti u pisanom obliku, a ako daješ izvanredni otkaz, mora biti i obrazložen.

 

Sastavi otkaz u pisanom obliku, napiši obrazloženje otkaza, i sutra predaj to na urudžbeni kod poslodavca gdje će ti lupiti prijemni pečat, obvezno s naznačenim datumom. Ili pošalji poštom preporučeno s povratnicom.

 

Ako mu otkaz alješ poštom, moj ti je savjet da mu ništa ne govoriš dok ga ne primi (bilo je slučajeva da su radnici rekli da daju otkaz, ali nisu imali pisani, pa ih je poslodavac preduhitrio i njima uručio otkaz.)

 

Inspekcija može podnijeti prijavu radi pokretanja prekršajnog postupka protiv poslodavca ako utvrdi povrede iz radnog odnosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok!

 

Mislim da nam isti poslodavac duguje placu....

Ako tvoj poslodavac ima urede u centru grada i naziv poduzeca pocinje s Aucr.. tada smo kolege....u istom problemu.

Naime, moj otkaz je vec predan.....a zar su zaista rekli da ako date otkaz, da se mozete pozdraviti s placom...a ako ostanete raditi, da cete dobiti placu...pa to je za naslovnicu dnevnih novina...i to jos ameri....da li su inicijali jednog dir. RG??

 

POzzdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim da mi netko odgovori na pitanje :

Postoji li još neka mogućnost kako dobiti plaću od poslodavca ?

Čitao sam u nekim odgovorima da jedina mogućnost je ići na Inspekciju rada i pokretanje prekršajnog postupka protiv poslodavca, koji može trajati.

Arogancija poslodavca onemogućuje daljni razgovor .

Na isplatnom listiću neisplaćene plaće nemam žig niti potpis ( kao ni na ostalim isplatnim listama koje su isplaćene ) Može li to biti prepreka kod mog daljnjeg nastojanja dobiti zarađeni novac .

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija