Jump to content

dragovoljac


prda

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

prda je napisao:

Zanima me dali kao dragovoljac u mirovini imam pravo na neke povlastice(recimo da ne plaćam dopunsko osiguranje i sl)

 

dopunsko zdrast.osiguranje morate platiti ,osim ako:

 

1. PRAVO NA ZDRAVSTVENU ZAŠTITU

 

Članak 11.

 

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata pravo na zdravstvenu zaštitu i druga prava iz osnovnoga zdravstvenog osiguranja ostvaruje na način i prema uvjetima utvrđenim Zakonom o zdravstvenom osiguranju i propisima donijetim na temelju toga Zakona.

 

(2) Od sudjelovanja u pokriću dijela troškova zdravstvene zaštite (participacija) oslobađaju se članovi obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, članovi obitelji zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata s utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30%.

_____________________________________________________________

mislim još kao branitelj -dragovoljac imate pravo na prenamjenu zemljišta-besplatno,pravo kod zapošljavanja i zbilja neznam više...

...možete zakon o HB-skinuti s neta pa ga proučite,evo izvolite link:http://www.mobms.hr/media/768/17410_12_2004.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U biti vidite prava dragovoljca su svedena na minimum...

 

...ipak uzmite rješenje o mirovini (trebali bi imati oštečenje organizma ili bolesti najmanje 30%),te otiđite u HZZO,te na temelju tog rješenja tražite dopunsko osiguranje,moji prijatelji koji nemaju hrvi uspjeli su u tome .....sretno...svi zakoni u HR trebali bi se isto tumačiti ,ali kod nas očito to nije slučaj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

prda: kao dragovoljac nisi oslobođen plaćanja dopunskog osiguranja, ako imaš invalidnost pa da te na ime te bolesti oslobode.

A za JPJ i za prda potražite na NN 174/2004 sve će vam biti jasnije. tamo sve piše što vas zanima pa nek vam je sretno

 

 

pa ja sam u invalidskoj mirovini HRVI pa ne plačam dopunsko nego ga dobijem od države

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija