Jump to content

stranac-punomoć za kupoprodaju


Betty

Preporučene objave

Pozdrav,

 

 

Tri stranca (drzavljani R. Srbije) mi prodaju nekretninu koja se nalazi u RH.

Samo jedan od njih dolazi u RH sklopiti kupoprodajni ugovor, a ostali će mu dati punomoć da može prodati u njihovo ime.

Kako tocno treba izgledati ta punomoc, odnosno sto sve mora sadrzavati, kako ja kasnije ne bih imala problema sa uknjizbom u zemljisne knjige?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na taj način je i APN kupio kuće srba koji su otišl iz Hrvatske.

danas ti srbi tvrde da nisu potpisali nikakvu punomoć i imovinu im mora vratiti APN (presudama suda).

moj savjet je da ako več daju punomoć istu ovjere kod nekog Javnog bilježnika u Hrvatskoj

(Vukovar,Osijek,Knin,Dubrovnik,tj. mjesta uz granicu)

punomoći ovjerene u srbiji nemogu se ispitati dali su istinite ili krivotvorene.

 

pazi šta radiš.

tvoj novac je u pitanj.

 

prije potpisivanja kupoprodajnog preugovora provjeri i traži novi vlasnički list.traži da se brišu sve eventualne zabilježbe.

prije potpisivanja kupoprodajnog ugovora u zemljišnim knjigama napravi zabilježbu predugovora na visinu kapare.

to ti garantira da češ imati prvenstvo upisa vlasništva ako se kupac odluči za nečasnu radnju tj. ponovnu prodaju iste nekretnine drugom kupcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija