Jump to content

poligraf i manjak na iventuri


pcelica12345

Preporučene objave

bok imam jedan problem manjak na iventuri radim na tom radnom mjestu jako kratko a druga zaposlenica nekih godinu i pol i dokazana joj je krada al se na neki nacin uvjek izvuce i sad nas sef tereti da idem ja i ona poligrafsko testiranje mislim da nije uredu sto i mene tereti za tu kradu al sam ja u jednu ruku sretna sto je to povukao jel cu tako naj lakse dokazat svoju nevinost pa me zanima jel neko imao nekakvo takvo iskustvo i dal nas on po zakonu moze poslat ???? hvala unaprjed za odgovore :-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne bi smio, i inace poligram (zapisnik s poligrafskog testiranja) nije dokaz niti u kaznenom postupku, a kamoli da bi bio kakav dokaz poslodavcu.

 

ako je rijec o kradji, sto je kazneno djelo, on to ima prijaviti drzavnom odvjetnistvu, tj. duzan je to uciniti, a ne sam provoditi nekakav kvazi postupak sto ce mu posluziti za izvanredni otkaz ugovora o radu! to nije nikakav dokaz sam po sebi!

 

inace, prema zakonu o radu:

 

"Zaštita privatnosti radnika

Članak 22. (29.)

(1) Osobni podaci radnika smiju se prikupljati, obrađivati, koristiti i dostavljati trećim osobama samo ako je to određeno ovim ili drugim zakonom ili ako je to potrebno radi ostvarivanja prava i obveza iz radnog odnosa, odnosno u svezi s radnim odnosom. "

 

vrlo cesto poslodavci unajme privatne detektive koji izvode poligrafsko testiranje na radnicima u raznorazne svrhe, no u zakonu o detektivskim agencijama stoji da to detektivi smiju raditi samo uz pristanak radnika.

 

i policija isto tako smije poligrafski testirati osobu od koje trazi obavijesti samo ako ona na to pristane!

 

isto tako, ako si recimo trudna, ne smije te poslati na poligrafsko testiranje:

 

 

Zakon o policiji

 

Članak 47.

 

Poligrafskom testiranju ne smije se podvrgnuti:

 

1. osoba koja je pod utjecajem alkohola ili pod utjecajem opojnih droga ili drugih psihoaktivnih tvari,

2. osoba koja ima ozbiljna srčana oboljenja,

3. osoba u stresnom stanju,

4. osoba koja uzima lijekove za smirenje,

5. osoba koja pokazuje vidljive znakove duševne bolesti ili poremećenosti,

6. osoba koja osjeća intenzivnu fizičku bol,

7. trudnica i rodilja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija