Jump to content

molim pomoc:Pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora??


lila78

Preporučene objave

Molim vas da mi odgovorite na pitanje i date neki savjet.

Suprug mi je zaposlen u nekoj firmi na neodredjeno sa probnim rokom od 6 mjeseci.

Sada vec radi 5 mjeseci (radni odnos je poceo 16.2.09) i imamo dogovoren godisnji za iduci mj, taman nakon isteka 6 mjeseci rada da bi neki dan pouzdano saznao kako mu "nece produziti ugovor" mada mu nitko od sefova ne govori nista.

Kao 1-ugovor je na neodredjeno i on bi se sam automatski trebao produziti nakon toga roka, osim ako napisu da nije zadovoljio, zar ne?

 

I sad se jasno bojimo da mu ne daju otkaz taman prije godisnjeg-tako da mu ga ne moraju platiti...

 

Da li on ima pravo na razmjerni dio godisnjeg odmora ako ima prestanak radnog odnosa u kolovozu? kako je radio 5 mjeseci to bi onda bilo 6 dana, zar ne?? (ne radi subotom i nedjeljom i po ugovoru ima pravo na godisnji od 15 dana, nakon 6 mj rada)

Mogu li mu odbiti pravo na tih par dana godisnjeg??

 

Imao je prekid duzi od 8 dana izmedju dva posla stoga nema pravo na stari godisnji.

 

Pls, help.

Hvala unaprijed.

Lijep pozdrav,

L.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo na razmjerni dio godišenjeg odmora ima osoab prema čl 51. ZOR-a. ako u kalendarskoj godini zasnuje radni odnos ali ne ispuni rok od šest mjeseci rada.za svakih navršeni mjesec dana staža 1/12 godišnjeg odmora koji mu pripada prema ugovoru o radu(ili kolektivnim ugovorom). Što se tiče godinjeg odmora od 15 dana prema ugovoru o radu on bi bio u suprotnosti sa zakonom o radu,koji kaže da je najkraće trajanje godišnjeg odmora 18 dana. Vaš suprug treba zatražiti svoje pravo na godišnji odmor pismenim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

15 dana racunaju jer su subote neradne a prema zakonu o radu se racuna 18 dana ali sa subotama pa je to isto.

 

Još bi vas zamolila da mi odgovorite, ako mozete, ako mu otkaz dostave zadnji dan radnog odnosa, dakle tocno 6 mj od pocetka rada-onda bi trebao imati pravo na cijeli godisnji?

 

ne pitam sada radi godisnjeg kao samo takvog, kupanja itd da se odmara, vec da ima vremena da si nadje drugi posao.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija