Jump to content

daliću u mirovinu


grgurt

Preporučene objave

pitao bi dali dugo traje rješavanje reviziske komisije u zagrebu na rješenje mirovinskog za ocjenu radne sposobnosti i u kojem slučaju se prima privremena mirovina.evo da dopunim još jednim pitanjem imam rvi 30% i dragovoljac sam koliku mirovinu mogu očekivati s obzirom da mislim da se radi općoj nesposobnosti zarad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgurt je napisao:

pitao bi dali dugo traje rješavanje reviziske komisije u zagrebu na rješenje mirovinskog za ocjenu radne sposobnosti i u kojem slučaju se prima privremena mirovina.evo da dopunim još jednim pitanjem imam rvi 30% i dragovoljac sam koliku mirovinu mogu očekivati s obzirom da mislim da se radi općoj nesposobnosti zarad.

 

Da traje relativno dugo (zatražite u HVIDRI u svom mjestu prebivališta da pošalju požurnicu , meni je konkretno pomoglo)

Što se tiče privremene mirovine ,nisam siguran dali ste mislili na predujam , ali ni njega ne možete ostvariti dok ne dobijete revizijsko rješenje .30% rvi vam znači 153 kn mjesečno + zaostatci od dana podnošenja zahtjeva .Nije važno što vi mislite da se radi o općoj nesposobnosti ,važno je što će revizija reći na to . Visina mirovine ne može se niti pripližno utvrditi , jer neznate dali je opća ili profesionalna ,koliko je uzrok oštećenja organizma sudjelovanje u ratu , a koliko civilni . Kada budete imali više informacija onda bi se eventualno moglo nešto više reći .Puno sreće !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na odgovoru da trenutno ne znam dali je opća ili profesionalna jer mi vještakinja nije niš više rekla osim da predmet putuje u zagreb te što oni odluče,a doktorica mi je rekla da sam definitivno i trajno nesposoban za rad.I još što me muči je to što neznam što da odnesem na sljedeće povjerenstvo za bolovanje ako će se predmet rješavati tolko dugo u zagrebu.

Muči me najviše što ako i dobijem rješenje ma kakvo bilo čujem da se dobiva ta naknada do pravomoćnosti rješenja a tako je mala da neznam kako da preživim sa djetetom dok ne dodje konačno rješenje ako ga uopće i bude jer sam već lud od neizvjesnosti i iščekivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za bolovanje prilažeš liječničku dokumentaciju (kontrole).dok ti ne dođe rješenje i dok nedobiješ izračun do tada si na bolovanju (valjda 100%).kad zaključuješ radni staž,odnosno odlaziš u mirovinu,trebao bi dobiti otpremninu koja ti služi za prijelazni period dok ne dobiješ konačno rješenje i zaostatke i prvu mirovinu.samo polako. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na odgovorima,imam 100% bolovanje i to ti je 3700 a štose tiče otpremnine mislim da za 7 godina staža u malom poduzeću kojekrpa kraj s krajem neznam kolko bum dobil ako išta i dobijem .bitno da je predmet u zagrebua to znači daje postupak u tijeku jer u suprotnom nebi ni bio poslan ako se slažeš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

za bolovanje prilažeš liječničku dokumentaciju (kontrole).dok ti ne dođe rješenje i dok nedobiješ izračun do tada si na bolovanju (valjda 100%).kad zaključuješ radni staž,odnosno odlaziš u mirovinu,trebao bi dobiti otpremninu koja ti služi za prijelazni period dok ne dobiješ konačno rješenje i zaostatke i prvu mirovinu.samo polako. :kavica:

 

Poštovani molim pomoć. Policajac sam od 05.11.1990.g. Radio sam stalno u policiji, a prije imam 3,3 g civilnog staža. Po ovome ispada da imam pravo biti dragovoljac i branitelj. jer sam sudjelovao u obrani grada zagreba, akcija "Plitvice" prvi "Tigrovi", a u Split dolazim 01.05.1991.g., Kasnije idem kod Zadra na položaj i sl. Nisam ništa tražio (PTSP) borism se sam sa sobom i sebi dajem ciljeve, ali VIŠE NE MOGU. Želim ići u mirovinu 31.12.2009.g. u prijevremenu starosnu mirovinu, ali me interesira dali imam ikavo pravo i dodatak na status Dragovoljca Dom. rata. Zdrav a bolestan. Po rješenju sam viši policajac, a obavljam 14 godina poslove polcijskog narednika. Molim nekakav suvisli savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oggy555 je napisao:

 

Nisam ništa tražio (PTSP) borism se sam sa sobom i sebi dajem ciljeve, ali VIŠE NE MOGU. Želim ići u mirovinu 31.12.2009.g. u prijevremenu starosnu mirovinu, ali me interesira dali imam ikavo pravo i dodatak na status Dragovoljca Dom. rata. Zdrav a bolestan.

 

Ako nemate status HRVI-a ili niste oboljeli a da vam se bolest prizna kao posljedica sudjelovanja u obrani RH nećete ići u tzv. "braniteljsku mirovinu", odnosno ivalidsku, nego ovu drugu prijevremenu starosnu.

 

A PTSP ne možete tražiti on sam dođe, pa ako ste imali poteškoće s istime trebali ste se obratiti za pomoć, ali ako još uvijek imate poteškoće obratite se sada za pomoć, nikada nije kasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da ti pojasnim ako uistinu imaš problema da više ne možeš i da te guši ili da se osjećaš uplašen i bojiš se budućnosti i posla kojeg obavljaš onda imaš problem,koji sam nemožeš riješiti pa ti stoga savjetujem da potražiš pomoć,a u mirovinu se ne ide kad želiš već kad ti dodje vrijeme i invalidsku kad se razboliš do te mjere da nemožeš normalno radit a ni živit.pa ako se tako osjećaš onda traži pomoć psihijatra i psihologa kojeg imaš i u policiskoj postaji a ostalo će ići samo od sebe,živ si imaš pravo na lječenje.nemoj se samo stidjet oboljenja i nemoći nisi ti kriv kao i mnogi drugi što su se razboljeli ali uvelike sam sebi možeš pomoći ako uspiješ shvatit da si se razbolio i da ti je potrebna stručna pomoć a ako nakon lječenja budeš za mirovinu ići ćeš a ako želiš u mirovinu zato što ti se ide i tražiš savjete kako da odeš i prevariš sustav onda si se stvarno razbolio.neljuti se zbog zadnje rečenice ali moraš početi rješavati problem i kad vidiš kako je teškolječiti se tek ćeš se onda još više razboliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo davam kažem da sam danas bio na mirovinskom te su mi priopćili da nedaju rješenja komisije dok ne dobijem rješenje ministarstva branitelja te da im je tako naloženo od pročelnice područne službe vi u šibeniku imate sreću što imate pametnog pročelnika a eto mi u puli nemamo tu blagodat te nas drže u neizvjesnosti do zadnjeg.tako vam stvari stoje tu kod nas ako netko zna za još koji konkretan primjer neka javi ili dali su zakonski dužni dati pismeno obrazloženje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgurt je napisao:

evo davam kažem da sam danas bio na mirovinskom te su mi priopćili da nedaju rješenja komisije dok ne dobijem rješenje ministarstva branitelja te da im je tako naloženo od pročelnice područne službe

 

nas drže u neizvjesnosti do zadnjeg.tako vam stvari stoje tu kod nas ako netko zna za još koji konkretan primjer neka javi ili dali su zakonski dužni dati pismeno obrazloženje.

 

 

Niti u Zagrebu ne daju. Meni nisu htjeli niti reći.

 

A kakda sam išao na obnovu referentica mi je rekla da je ona prvi puta predložila 70 vojno 30 civil ali da su ovi to promjenili, a uopče nije tako jer je ona predložila 30 vojno 70 civil a ovi su to prihvatili . Lagala je ali ne znam koja joj je korist od toga.

 

Pitao sam je što je sada odlučila na obnovi , ali ona mi je rekla da nije do nje odluka i da ona ništa ne zna. Ja izašao iz kancelarije i dobio doma odbijenicu za obnovom postupka. Od iste referentice koja je opet lagala !

 

A kada sam im dao 2. st, rješenje o statusu hrvi-a nisu ga niti pogledali već su predmet nakon žalbe samo arhivirali bez da su i pogledali rješenje o rvi-u. Katastrofa, onda sam im pisao da to nije u redu i bla,bla, bla, prije mjesec i po dana su opet izvaduli predmet iz arhive i sada čekam odgovor od mup-a za više zvanje koje će dostaviti u HZMO a ovi to uvrstiti u novi izračun mirovine. 28. 10. 2008. su primili zahtev da uvrste rvi u mirovinu ( koeficjent 1,85 ) i rješenje o 2.st. rvi .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još jednom kažem da se za takve stvari morate znati sami snaći(poznanici,prijatelj prijatelja ,teta koja radi u susjednoj prostoriji itd-ima kombinacija).A bivši vještak u Vukovaru je lažov,u oči slaže čovjeku dobio si 70-30,a kad dobije rješenje bude obrnuto 30-70,novog ne poznajem i nisam još ništa čuo,ali najgore od svega je kad laže,kad ne kaže istinu u oči ma kakva ona bila.Na žalost nisu dužni ništa obrazložiti već samo šalju papire za Zagreb.Vjerovatno se boje naše reakcije,ne vidim drugog razloga,a i opaka su vremena pa se boje za radno mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a što daradimo eto vidimda ivi imate slična iskustva i da ste prošli prije mene sve te faze pa se da zaključit da ni vama nije bilo lako a da se oni boje reakcija to ima smisla pa je cijeli postupak takav kakav je,nepreostaje mi ništa više nego čekati dok revizija ne donese svoje rješenje pa ću onda vjerovatno dobiti pravo na žalbu ako bude potrebno,te bi pitao dali kad se žališ na rješenje g.taborskog idalje ostaješ na bolovanju,i još što mi je teta rekla da neću niti znati kad revizija predmet vrati iz zagreba pa me to navodi na pomisao da se ni na šta neću imati pravo žaliti ili teta to tumači po svom i misli da smo neuki i tko zna što ako smo bolesni nismo budale.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgurt je napisao:

,te bi pitao dali kad se žališ na rješenje g.taborskog idalje ostaješ na bolovanju,i još što mi je teta rekla da neću niti znati kad revizija predmet vrati iz zagreba pa me to navodi na pomisao da se ni na šta neću imati pravo žaliti ili teta to tumači po svom i misli da smo neuki i tko zna što ako smo bolesni nismo budale.

 

...vodili su me na bolovanju sve do pravomočnog rješenja, znači kada dobiješ odgovor iz zagreba imaš pravo na žalbu, ako isto pravo ne iskoristiš i kada prođe rok za žalbu rješenje postaje pravomoćno, isto tako i ako se žališ te kada žalba bude rješena rješenje nakon nekoliko dana postaje pravomoćno-sve dok se ne dobije rješenje da je rješenje pravomoćno vodio sam se na bolovanju.....kada je rješenje postalo pravomoćno isti dan sam dobio otkaz i umirovljen...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a čuješ ako nebudem zadovoljan na rješenje mislim da ću se žaliti ako bude pravnog i medicinskog uporištazažalbu a dali mogu smanjiti,mogu i smanjiti i povećati sve ovisi o oboljenju i nalazima i stvarnom činjeničnom stanju,to što je prema zakonu o braniteljioma koliko ja znam određeno koliko je utjecaj rata a koliko civilstvo utjecalo na pogoršanje bolesti,otom odlučuje komisija na osnovu nalaza a pošto danas svi rade po naputcima iz vrha vlade i ministarstva možemo očekivati drastična smanjenja vojnog dijela jeripak je za neke rat bio davno.ali što se mene tiče ja sam gurao dok sam mogao a sad teško da se mogunosit sa bolešću a i nisam ja tražio da mi se pogorša pa tako mislim da mogu očekivati manji dio vojnog a veći civilnog pa ćemo odlučit dali žalba ili ne ali kad vidim na osnovu čega ovi odlučuju i na koji način,dragi mogu ti i povećat i smanjit i napravit što hoće,a sve ovisi kakve su volje za radit i što im nalože.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

ako se žališ na rješenje iz zagreba recimo na omjer rat-mir,da li ti mogu smanjit omjer na tvoju štetu ili u najmanju ruku ostaje isto.

 

 

teoredski mogu ,ali iz moje prakse i još nekolicine HB koji su se žalili na omjer-žalba nije prošla tj.ostao je postotak isti...znači ništa se ne gubi,ali morate imati dobre argumente i podkrepljene činjenice da nešto nisu uzeli u ubzir ,a što bi moglo podići vojni dio ,što bi u konačnici bila za Vas i povoljnija mirovina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Oggy555 kaže:Poštovani molim pomoć. Policajac sam od 05.11.1990.g. Radio sam stalno u policiji, a prije imam 3,3 g civilnog staža. Po ovome ispada da imam pravo biti dragovoljac i branitelj. jer sam sudjelovao u obrani grada zagreba, akcija "Plitvice" prvi "Tigrovi", a u Split dolazim 01.05.1991.g., Kasnije idem kod Zadra na položaj i sl. Nisam ništa tražio (PTSP) borism se sam sa sobom i sebi dajem ciljeve, ali VIŠE NE MOGU. Želim ići u mirovinu 31.12.2009.g. u prijevremenu starosnu mirovinu, ali me interesira dali imam ikavo pravo i dodatak na status Dragovoljca Dom. rata. Zdrav a bolestan. Po rješenju sam viši policajac, a obavljam 14 godina poslove polcijskog narednika. Molim nekakav suvisli savjet?

Imaš ukupno preko 32 god mirovinskog staža i ako si nosio 14 god "žutu" i radio u smjenama imat ćeš oko 3300 kn redovne mirovine.Ako baš želiš u mirovinu zamolbu šalji direktno u MUP(s povratnicom)a ne u PU ili PP.Ako se smatraš bolesnim idi kod svojeg doktora i objasni svoje stanje,zatraži uputnicu kod specijaliste i ako dobiješ bolovanje pazi da ti upišu 100% jer si obolio pri obavljanju službe.Ti se liječi a radni staž neka se prikuplja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija