Jump to content

prijenos u gruntovnom


marissa

Preporučene objave

Pozdrav!

Nakon niza godina i niza zaj... majka i ja smo ponovno krenule upisivati vlasništvo nad kućom i zemljištem.

 

Vlasništvo je upisano u katastru 1/2 na svaku, ali se vodi kao oranica(kuća nije upisana, što mi nije jasno, budući da ima građ. dozvolu i sve legalne papire...) U gruntovnom je zemlj. upisano još odavno 1/1 na mog oca (rastavom je zemljište i kuća tako podijeljeno tj. darovano na nas dvije 1/2).

 

Sada, kad smo ponovo krenule po gruntovnom, rečeno nam je da kuća nije uopće upisana(čija je to krivnja? :vrti: ).

 

Plus, problemi su nastali kad su nam rekli da zbog toga što je tada bila druga adresa te kuće,te oni ne mogu povezati da je to ista stvar... (ili nešto tako, ne znam kako su to točno objasnili!)

 

Nisu vrijedili ni ispisi prijašnjih adresa sa policije(navodno da oni u policiji tu adresu -XY ulica, br. 0, da dobro ste pročitali, br. nula- ne mogu ispisati - posto je to predzadnja adresa, a oni mogu samo zadnju!!:misli: koji k? i posalju nas da odemo u katastar...:-? a oni u katastru nemaju uopće tu adresu...)

 

:zao: nego nam je rečeno da moramo dovesti dva svjedoka koja će potvrditi...nešto - da smo mi valjda živjeli tu, kad nam je bila ta adresa.

Ne znam šta da više radimo,da probamo naći nekoga za svjedoka ili šta? Hoće oni provjeravat onda godine stanovanja tih svjedoka?

(malo teže za naći, jer su tu većinom stariji ljudi koji su već pomrli! )

:misli:

 

Ako uspijem naći hodajuće svjedoke i kuća se ucrta u knjige, kako dalje ide prijenos?

Može li se kojim slučajem prenijeti 1/2 bez mjernika?

Npr. podjela meni kuća, a majci pomoćni objekti?

 

Puno hvala na odgovoru :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Da nije kuća upisana u gruntovnici jedini krivac je vlasnik .Vlasnik treba obratiti se ovlaštenom geodetskom birou da izradi elaborat (izmjera i uris kuće na građevinskoj parceli , eventualno spoji više čestica ako je kuća građena na više čestica , te izradi upisni list za gruntovnicu , za sve to trebate dati tom uredu i kopiju građevinske dozvole , a ako je kuća građena pred puno godina moguće da je izgrađena samo sa rješenjem o pravu građenja ).

Kada to geodetski ured odradi ili ćete sami predati to katastru ili će GU predati u dva primjerka katastru , a ovi gće predati upisni list gruntovnici , koja će izvršiti upis Vaše kuće .

 

To bi bila potrebna procedura da kuća bude upisana u gruntovnici .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

U katastru se vodi registar čestica i posjednika .

Izvodom iz katastra ne dokazuje se vlasništvo .

Sve čestice koje su u katastru naznačene na ima Vaše majke i Vaše , morate usporediti sa stvarnim stanjem u zemljišnim knjigama . Vi trebate znati na temelju čega ste upisani -registrirani u katastru .Obično se stanje usklađuje tužbama za utvrđenje vlasništva kada su upisane jedne osobe u katastru a druge u zemljišnim knjigama .

Sređivanje zemljišnih knjiga nije teško , ali iziskuje malo strpljenja .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Niste napisali čija je kuća sada .? Da li je vlasnik živ ?

 

Da li Vi i Vaša majka to nasljeđujete ? Ako nasljeđujete tada se u ostavinskom postupku možete sporazumjeti što ko nasljeđuje i temeljem rješenja o nasljeđivanju upisuje se nasljedstvo .

Vama će u svakom slučaju trebati mnoge stvari pojasniti osoba od struke .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Poštovana !

 

Niste napisali čija je kuća sada .? Da li je vlasnik živ ?

 

Da li Vi i Vaša majka to nasljeđujete ? Ako nasljeđujete tada se u ostavinskom postupku možete sporazumjeti što ko nasljeđuje i temeljem rješenja o nasljeđivanju upisuje se nasljedstvo .

Vama će u svakom slučaju trebati mnoge stvari pojasniti osoba od struke .

 

Pozdrav !

....

Sređivanje zemljišnih knjiga nije teško , ali iziskuje malo strpljenja .

....

To bi bila potrebna procedura da kuća bude upisana u gruntovnici .

Kod majke se radi o rješenju od suda kojim joj se nakon rastave priznaje pravo na 1/2 svega, a kod mene se radi o darovnom ugovoru 1/2 ocevog dijela.

Vlasnik je ziv.

Puno strpljenja, a o novcima da i ne pričam...

To je procedura samo za upis kuće?Termin upis=>samo da kuća postane takoreći 'vidljiva' u knjigama ili?

:misli:

 

Hvala na odgovoru i srdačan pozdrav! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Geodetskom uredu trebate dati ovjeren ugovor o darovanju i rješenje o podjeli imovine stečenoj u braku,pa će se najprije na taj način uknjižiti kuća , a kasnije možete u izvanparničnom postupku tražiti razvrgnuće suvlasničke zajednice diobom .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija