Jump to content

roditelj odbija isplatu nužnog dijela-molim pomoć


gala09

Preporučene objave

lijep pozdrav!!

molila bi za pomoć.jer nam je sve ovo novo i prvi put se susrećemo s time nažalost.mom mužu je umro otac,ostavinska rasprava je bila,gdje se sestra svog dijela odrekla u korist majke,tako da majka ima 1/2 na ime bračne stečevine i 2/3 a moj muž 1/3.On je tražio da ga isplati iz te 1/3 stana,ona neće nikako.To je kakvih cca 20000 eura.Pa ako mi netko ukratko može reći koji je postupak dalje.Na sudu se pokrene postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice.Što sve treba za to.Da li to znači da će sud prodavati stan?Koliko se otprilike čeka i ako netko slučajno zna koliki su troškovi pokretanja?Nešto sam čitala da treba dobar razlog sudu zašto želimo razvrgnuće.Je li to točno?Svaka informacija je dobrodošla.Ispričavam se ako je već bila slična situacija.Hvala unaprijed.Trudna sam pa ne mogu biti puno za kompjuterom.Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Vi tvrdite da nikako majka Vašeg supruga ne želi isplatiti svog sina i da cijena 1/3 dijela stana iznosi 20.ooo Eura .

Niste rekli tko je procijenio da taj dio vrijedi toliko,i da li majka ima za isplatiti ,a prodajom gdje bi stanovala .

Majka Vašeg supruga je vlasnik 2/3 stana i to po dva osnova . Sud kada nije moguća fizička dioba tada predlaže civilnu diobu no ne nužno po svaku cijenu i to na način da nekome nanese štetu i dovede u ponižavajući položaj . Vaš suprug može pokušati prodati tu svoju 1/3 na to ima pravo, jasno ako ima malo ljudskosti u sebi voditi će brigu o svojoj majci koju bi trebao on naslijediti .

I naposlijetku da li bi Vi Vašu majku bili u stanju izbaciti iz stana ili samo suprugovu.Čini mi se da jednako držite do svog supruga kako što držite do njegove majke .

 

Kao trudnica trebali bi poznavati malo biblije i izreku " osveta je božja ".

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Poštovana !

 

Vi tvrdite da nikako majka Vašeg supruga ne želi isplatiti svog sina i da cijena 1/3 dijela stana iznosi 20.ooo Eura .

Niste rekli tko je procijenio da taj dio vrijedi toliko,i da li majka ima za isplatiti ,a prodajom gdje bi stanovala .

Majka Vašeg supruga je vlasnik 2/3 stana i to po dva osnova . Sud kada nije moguća fizička dioba tada predlaže civilnu diobu no ne nužno po svaku cijenu i to na način da nekome nanese štetu i dovede u ponižavajući položaj . Vaš suprug može pokušati prodati tu svoju 1/3 na to ima pravo, jasno ako ima malo ljudskosti u sebi voditi će brigu o svojoj majci koju bi trebao on naslijediti .

I naposlijetku da li bi Vi Vašu majku bili u stanju izbaciti iz stana ili samo suprugovu.Čini mi se da jednako držite do svog supruga kako što držite do njegove majke .

 

Kao trudnica trebali bi poznavati malo biblije i izreku " osveta je božja ".

 

Pozdrav !

 

Poštovani,

može vas biti sram!

Ne znate kao prvo kakvo je stanje u obitelji!Nitko nikoga ne izbacuje iz stana jer za ostatak novaca može si kupiti još dva stana(ako želi-što i sama zna) a i ima i drugu nekretninu gdje može živjeti osim stana!A dalje vam ne bi govorila niti odgovarala na pitanja!I nemojte suditi unaprijed jer ne znate kakvo je stanje!-ovo je sad moj muž rekao,koji je evo pročitao komentar.Ja Bogu hvala sam imala razumne roditelje koji su se pobrinuli za svoju djecu!Očito vi nemate dovoljno kulture pa znate samo osuđivati!Pravi se našao javljati i osuđivati-pometite svoj prag prvo.

 

Ja i dalje molim ako netko nešto zna da kaže.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija