Jump to content

Koji cin SJP pricuva


orao

Preporučene objave

Pozz

 

Cio sam na dosta foruma o tome da pripadnjic SJP(aktivni ili pricuvni) imaju pravo na cin,nigdje nisam procitao o mom slucaju pa molim misljenje

 

Bio sam u pricuvi SJP i cekam rijesenje od mirovine,danas su me zvali iz Mupa da su dobili zahtjev za cin od mirovinskog,gospodja mi je rekla da cu dobiti cin Policajac-HV Desetnik,e sad dali je to moj cin koji sam imao dok sam bio u pricuvi pa trebam dobiti jedan gore posto nemam HRVI,ili nisam imao nikakav cin pa dobivam ovaj

Malo sam citao pravilnik o pricuvi mupa i procito sam da pricuva nosi oznake Mladji Policajac,vjerovatno se odnosi i na SJP posto se ne spominje posebno Plavci i Sjp,nego opcenito na pricuvu

 

I jos,dali to znaci da pricuva temeljne policije bez HRVI nema pravo i na cin Policajac?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitajići ovu temu jako me zanima vaše mišljenje jer sam u fazi da mi Mirovinsko traži od MUP-a čin. "91 bio sam u JSP

i u tom sam periodu učesnik nekoliko bitnih akcija. Trenutno sam po zvanju policajac, a službenica za skrb mi kaže da unatoč trajnom HRVI od 40% imam pravo na čin Časnički namjesnik. Mislim da ću biti zakinut za pravo čina Satnik, a pri tome i izračuna veće mirovine. Što vi mislite ? Sa štovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antoVU je napisao:

Čitajići ovu temu jako me zanima vaše mišljenje jer sam u fazi da mi Mirovinsko traži od MUP-a čin. "91 bio sam u JSP

i u tom sam periodu učesnik nekoliko bitnih akcija. Trenutno sam po zvanju policajac, a službenica za skrb mi kaže da unatoč trajnom HRVI od 40% imam pravo na čin Časnički namjesnik. Mislim da ću biti zakinut za pravo čina Satnik, a pri tome i izračuna veće mirovine. Što vi mislite ? Sa štovanjem

 

Mislim da pošto niste tijekom radnog odnosa imali zvanje višeg policajca nego samo zvanje policajca da je ipak službenica za skrb u pravu.

 

Ovo svoje mišljenje dao sam vam na temelju praktičnih primjera svojih kolega koji su također dobili čin časničkog namjesnika jer su tijekom radnog odnosa prilikom umirovljenja ( dok su tijekom rata bili u sjp-mp ) imali zvanje policajca, dok sam ja imao zvanje višeg policajca ( sa hrvi se povečalo na zvanje višeg pol. inspektora ) i dobio čin satnika a oni su dobili čin čas. namjesnika.

 

zvanje --------čin

 

čim ste imali veće zvanje dok ste bili u radnom odnosu, imat čete i veči vojni čin za mirovinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija