Jump to content

stambeni kredit za HRVI


ACDC

Preporučene objave

Može dva pitanja:

 

1. Kad pošaljem sve moguće papire koji su potrebni i kad uđem druge godine na listu za dodjelu kredita (ja konkretno tražim građ. zemljište od općine), koji je postupak!? Dali moram palalerno slati općini zahtjev za dodjelu zemljišta i da li su (jednoga dana kad mi već odobre taj kredit) potrebni jamci (ako jesu koliko) za iznos cca 49 000 eura (za četveročlanu obitelj).

 

2. Kako taj novac dobivam, u građev. materijalu ili gotovini i koja bi mi cirka bila rata na 15 odnosno 20 godina.

 

Inače sam 20 % HRVI trajno (mirovina 6 700,00 kn).

 

Pozdrav i molim za nekog za stručan odgovor !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ACDC je napisao:

Može dva pitanja:

 

1. Kad pošaljem sve moguće papire koji su potrebni i kad uđem druge godine na listu za dodjelu kredita (ja konkretno tražim građ. zemljište od općine), koji je postupak!? Dali moram palalerno slati općini zahtjev za dodjelu zemljišta i da li su (jednoga dana kad mi već odobre taj kredit) potrebni jamci (ako jesu koliko) za iznos cca 49 000 eura (za četveročlanu obitelj).

 

2. Kako taj novac dobivam, u građev. materijalu ili gotovini i koja bi mi cirka bila rata na 15 odnosno 20 godina.

 

Inače sam 20 % HRVI trajno (mirovina 6 700,00 kn).

 

Pozdrav i molim za nekog za stručan odgovor !

 

 

prvo se trebaš raspitat u općini da li oni imaju dobru volju da ti poklone grunt.

 

tek kad dobiješ kredit koji je kod mene bio na 15g. onda ćeš dobit gradilište i gratis kompletnu infrastrukturu.

 

ja sam dobio gotovini,ali sam morao u ministarstvo donjet kopije svih računa di je vidljivo da sam novac trošio namjenski.

 

trebala su mi dva jamca i sudužnik i na kuću mi se upisala banka(mislim da se je tu nešto mijenjalo)

 

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

svemirac

 

ako ne dobiješ kredu da li dobiješ plac (grunt) ?

 

 

kod nas u samoboru morao si pri zahtjevu za dobivanje grunta priložit dokaz o dobivenom kreditu isključivo za izgradnju obiteljske kuće.

 

ako si npr.dobio kredit za kupnju kuće ili stana nisi mogao dobit gradilište.

 

samobor je podijelio 10-tak gradilišta RVI-ma i u tom darovnom ugovoru stoji klauzula da možeš prodat grunt,tek nakon 10 godina stanovanja u izgrađenoj kući.

 

u samom početku dodjeljivanja gradilišta pojedinci su to iskoristili pa su prodali gradilišta i onda se je grad odlučio na tu klauzulu u ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo kolega moj slučaj ja sam u ludbregu tražio zemljište i dobio sam ga bez kredita ali sam morao priložiti uvjerenje od mombs-a da nisam iskoristio nikakva prava koja se tiću stambenog zbrinjavanja i da sam nalisti čekanja također dobiješ i potvrdu da imaš pravo na građ. zemljište te komunalno opremanje bez naknade sve riješeno za cca dva mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam u Brodu dobio zemljište prije 10 godina i od 1996 godine sam na listi za kredit jedino što sam dobio iz ministarstva je dopis koji je potpisala bojnica I.P. da mi je predmet u obradi i od onda NIŠTA NIŠTA i opet NIŠTA stanova su podjelili i kome treba i kome ne no ako tražiš kredit ništa. Poslao sam milijune pisama no odgovora nikakvog. Doslovno nitko na moja pisma mi nije odgovorio a kad sam htio vratiti zemljište i tražiti stan naravno onda ništa rješen si otplačujem komercijalni kredit i šuim jer ako galamiš nije dobro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

svemirac je napisao:

buda1965 je napisao:

svemirac

 

ako ne dobiješ kredu da li dobiješ plac (grunt) ?

 

 

kod nas u samoboru morao si pri zahtjevu za dobivanje grunta priložit dokaz o dobivenom kreditu isključivo za izgradnju obiteljske kuće.

 

ako si npr.dobio kredit za kupnju kuće ili stana nisi mogao dobit gradilište.

 

samobor je podijelio 10-tak gradilišta RVI-ma i u tom darovnom ugovoru stoji klauzula da možeš prodat grunt,tek nakon 10 godina stanovanja u izgrađenoj kući.

 

u samom početku dodjeljivanja gradilišta pojedinci su to iskoristili pa su prodali gradilišta i onda se je grad odlučio na tu klauzulu u ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitajući ovu temu dolazim do nekih pitanja,vidim da su neki dobijali besplatno gruntove,komunalne priključke,pa ne mogu vjerovati.

Da me se pogrešno ne shvati,zaslužili smo to,ali napisat ću Vam kako sam ja prošao kao 90% RVI ,teško ranjen na prvoj crti bojišnice.

Prvo tražio sam stambeni kredit za dogradnju kuće jer sam imao započetu kuću ali sa manjim brojem kvadrata nego što me sljeduje.

Pošto započeta kuća nije bila legalizirana,prvo sam morao platiti općini grunt po važećoj tarifi za državno zemljište,pa sam platio prenamjenu zemljišta,pa legalizaiju već izgrađenog objekta .

Nakon dobijanja kredita,platio sam sve komunalne priključke kao i svi ostali građani bez ikakvog popusta i sličnog.

To je bilo sve 98 , nisam ni znao da imam pravo na nešto besplatno,ali ovi u općini su valjda znali za to.

Sad bih postavio pitanje imam li ja pravo tražiti povrat sredstava koja sam im platio jer i po tadašnjem i sadašnjem Zakonu barem tako mislim da bih sve to trebao dobiti besplatno.

ps.mi kao da živimo u tri države ,a ne u jednoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

... Nakon dobijanja kredita,platio sam sve komunalne priključke kao i svi ostali građani bez ikakvog popusta i sličnog.

To je bilo sve 98 , nisam ni znao da imam pravo na nešto besplatno,ali ovi u općini su valjda znali za to.

Sad bih postavio pitanje imam li ja pravo tražiti povrat sredstava koja sam im platio jer i po tadašnjem i sadašnjem Zakonu barem tako mislim da bih sve to trebao dobiti besplatno.

Ako me sjećanje dobro služi, po tadašnjim propisima se nije moglo ostvariti ono što vas zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija