Jump to content

krađa_čl.217 kazneni zakon


Maya00

Preporučene objave

Dobar dan!

 

Brat mi je dobio poziv od suda,tereti se zbog krađe sukladno čl-217 kaznenog zakona.

 

Dogodilo se....

On i još 2 prijatelja kad su se vraćali sa noćnog izlaska su uzeli sladoled iz škrinje što vani budu kod kioska.

Škrinja navodno nije bila zaključana,te je njegov prijatelj uzeo sladoled i svi su jeli, buraz je otišao doma međutim njegovi su prijatelji ostali još vani te su bili uhvaćeni na djelu, prijavili su da je i buraz bio s njima, buraz je bio u polici i dao točno izjavu kako je bilo tj,kako sam i ja navela.

Ne zna se koliko je šteta napravljena,ali smatram da sladoledi u škrinji ne vrijede više od 1000kn pa...

 

Šta može očekivati? da li ga može proglasiti krivim, jer on nije provalio škrinju?Ako ga proglase krivim, kakvu kaznu može očekivati,novčana-koliko? Inače nikad do sad nije bio kažnjen...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maya00 je napisao:

 

Brat mi je dobio poziv od suda,tereti se zbog krađe sukladno čl-217 kaznenog zakona.

 

 

koliko godina ima brat?

što točno piše na pozivu? koji sud? kakav postupak? koja oznaka je tog sudskog spisa navedena?

što još piše uz čl 217KZ? koji stavak? piše li?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima 18god.

zapravo nije od suda dobio dopis, već od državnog odvjetništva (velika gorica),predpostavljam da sad treba dati možda samo iskaz o tom događaju...

 

ali u dopisu naveli ga se tereti za "tešku krađu" čl. 217,stavka 1. što je pretjerano i ljuti me ta riječ "teška krađa"

Za dokaz su trebali odnijeti tu škrinju na vještačenje i uzeti otisak prstiju (što nisu), a tek onda ga se teretit za krađu, ali napominjem da nije obijo škrinju..tako da...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maya00 je napisao:

ima 18god.

...zapravo nije od suda dobio dopis, već od državnog odvjetništva...

...što je pretjerano i ljuti me ta riječ "teška krađa"...

...ali napominjem da nije obijo škrinju..tako da...

 

to je već druga priča

on je mlađi punoljetnik, ovaj poziv je od stručnog suradnika-defektologa koji će s njim razgovarati da bi vidio čime se u životu bavi, studira, ide li još u školu, radi, s kim živi, kako provodi slobodno vrijeme, s kim se druži, kakve su obiteljske prilike, kako se sve to odigralo, koja je njegova uloga bila, kako se ponaša nakon ovog događaja,kako se osjeća nakon obrade itd.itd. razgovor koji nije strašan, malo će potrajati, ali vrlo mu je bitno da bude iskren i ostavi dobar dojam

pored toga provjerit će se da li se već prije javljao kao počinitelj kaz. djela, pa ako je sve ovo prvi puta, dogodilo se što bi se reklo, kaznena prijava će se odbaciti

možda dobije kakvu obvezu u vidu humanitarnog rada i sl., ali to sve ovisi od ocjene i procjene defektologa nakon razgovora s njim

 

nema vas što ljutiti ta riječ "teška krađa" takav je zakon

teška krađa se naziva i situacija da je provaljeno u pušnicu i uzeto dva para kobasice :-) što da se radi, tako je dok se opet netko nečega ne sjeti i mijenja zakon

 

da li je škrinja bila provaljena ili ne, vidjet će se iz zapisnika o očevidu i bilješke o razgovoru sa trgovcem

pa i da je bila otvorena, da je ovaj zaboravio zaključati, čisto sumnjam da je to priznao, jer mu posao "visi" zbog nemara

jednako i vrijednost koju je rekao da je u pitanju

ako dečki kažu da su svaki uzeli po 1-2 sladoleda, ovaj je ostalo nadodao - da bi mogao pokrio neki manjak koji je imao, ili da tu razliku nakon toga proda i novac direktno stavi sebi u džep

to se može utvrditi uvidom u papirologiju, zaduženje, prodaja za taj dan

bude li frke oko toga, treba tražiti

 

ali, mislim da to sve skupa neće trebati jer će prijava biti riješena i bez vođenja kaznenog postupka

 

p.s.

bratu u svakom slučaju i bez obzira na sve, dobro izvuči uši i natrljati nos da mu više tako što ne padne na pamet

a osim toga neka se kloni takvih prijatelja koji su ga cinkali zbog jednog sladoleda ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali naivac je i lako se s njim može manipulirati..

 

to će oni već vidjeti kroz razgovor

njima je to posao, sve se skuži

 

je, on je punoljetan, pa ima da odgovara za svoje postupke

iako, današnja mladež su klinci, naivni, neozbiljni i sa 20, i više

 

nitko tebi ne brani da mu budeš podrška, odeš s njim, ako te na porti puste (jer nemaš poziv), ali moguće je

samo ne biti prezaštitnički nastrojen, to može biti kontraproduktivno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija