Jump to content

Branio se i slijedi kaznena prijava pomagajte molim vas


DonDarko

Preporučene objave

U Petak navečer ja i prijatelj ispred diska bili smo napadnuti od strane dvojice starijih frajera kojima je kasnije izmjereno brdo promila alkohola u krvi, no međutim u obrani sam slomio nos čovjeku koji me je napao i sad mi slijedi kaznena prijava zbog nanošenja teških tjelesnih ozljedan ... Imo sam 0 promila alkohola u sebi dok je prijateljimao 0,9 ... Sta da radim sad kako da se branim jer su nas prvo verbalno napali a kasnije i fizički...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Angažirajte odvjetnika.

 

Oni ovo znaju bolje objasniti.

 

 

KAZNENI ZAKON

Nužna obrana

Članak 29.

(1) Nema kaznenog djela kad je počinitelj postupao u nužnoj obrani.

 

 

(2) Nužna obrana je ona obrana koja je prijeko potrebna da počinitelj od sebe ili drugoga odbije istodobni ili izravno predstojeći protupravni napad.

 

 

(3) Počinitelj koji je prekoračio granice nužne obrane može se blaže kazniti, a ako je do prekoračenja došlo zbog jake razdraženosti ili prepasti prouzročene napadom, može se osloboditi kazne.

 

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pijani-mladici-se-potukli-pred-nocnim-klubom-jedan-zavrsio-razbijenog-nosa/448008.aspx

Za dokazivanje ove nužne obrane trebat će gomila svjedoka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija