Jump to content

Kazna za voznju pod utjecajem alkohola i dokumente


Supeermen

Preporučene objave

Postovani, imam par pitanja na koje se nadam da cete mi moci odgovoriti. Uglavnom radi se o dosta cudnoj situaciji, u kojoj sam na kraju dobio odredene kazne i prekrsaje od strane policije prije par dana.

 

Radi se o tome da je tijekom veceri, u drustvu od par prijatelja jedan od ljudi koji su bili na zajednickom druzenju, pod utjecajem alkohola (velikih kolicina) odlucio uzeti kljuceve, te auto od jednog covjeka iz tog drustva. Ostatak ljudi je mirno pricao, jeo i pio lagano, te nitko nije uopce imao pojma da je ta osoba napravila gore navedenu stvar.

 

Nakon otprilike pola sata, netko iz cijele skupine ljudi je otkrio da se auto koji je navedeni uzeo, ne nalazi u dvoristu te je krenula potraga za njime. Da ne duljim previse, proslo je nekih 4 sata otkako je osoba uzela auto, odvezla se u nepoznatom smjeru te je u toku toga alarmirana policija (zbog sigurnosti osobe koja je u pijanom stanju uzela auto, te drugih sudionika u prometu kojima je mogao nauditi svojim cinom i potezom u to vrijeme). Nakon nekoliko sati potrage, pronadena je osoba koja je upravljala automobilom, te je informiran vlasnik vozila koji je upravo dolazio sa policijskom patrolom sa kojom je isao traziti auto i decka koji je vozio.

 

U tom trenutku, prilikom vracanja auta vlasniku, zaustavljen sam od strane druge patrole, posto je policija bila alarmirana na navedenu situaciju, te je uslijedila rutinska kontrola. Kroz nekih pola minute, dosla je druga patrola sa vlasnikom vozila, utvrdeno je da je on vlasnik vozila od strane druga patrole i mene kao vozaca tada.

 

Uslijedila je kontrola alkoholiziranosti (popio sam za vrijeme vecer 2-3 case crnog vina) koja je pokazala 0.85 promila alkohola u krvi, te je to uvedeno u zapisnik. U toku cjelokupne procedure, trazenja automobila i svega, svi dokumenti i vozacka su ostali u kuci gdje se cijelo drustvo okupilo. Uslijedila je provjera od strane policajca, utvrdeno je posjedovanje vozacke dozvole, no bilo je potrebno ici u policijsku postaju na utvrdivanje indentiteta osobe.

 

Nakon toga procesa utvrdivanja indentiteta, napravljen je zapisnik, te je potpisan od moje strane, posto sam se slozio sa rezultatima alko testa, u zapisnik je unesen podatak da sam popio 1dcl vina, kolicina alkohola, te sam dobio taj zapisnik da uzmem kod sebe kada me puste doma.

 

Mene sad interesira, posto je policija objasnjena cijela situacija, posto su se policajci slozili oko svega, te nema problema oko otudivanja vozila, ono je pronadeno i sa time je sve u redu. Koliku kaznu mogu ocekivati, zbog neimanja dokumenata, te voznje pod utjecajem alkohola u to vrijeme?

 

Posto sam student, nemam svoj auto, te je situacija bila ovakva, zanima me dali se vrijedi zaliti te na sudu objasniti cijelu situaciju? Znam da je sve skupa malo blesavo, cudno te da je ispalo tako bezveze no stvarno neznam ni koliku kaznu mogu ocekivati, dali ce mi uopce pisati za neimanje dokumenata, te dali cu dobiti kaznu za mlade vozace, posto imam 22 godine?

 

Nisam nikada kaznjavan, bilo u prometu, bilo na neki drugi nacin, te mi je ovo prvi ikada prekrsaj u prometu. Posto sam student, izvor prihoda nemam osim student servisa, te poslova koji mi sluze da si pokrijem stan, rezije i godinu na fakultetu, dali je pametno uloziti zalbu te pokusati objasniti sucu ili sutkinji cijelu situaciju oko ovoga?

 

Hvala Vam puno na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija