Jump to content

Zlouporaba čekova


nevenko

Preporučene objave

Prije godinu dana ukinuo sam nekome punomoć na tekući ali je toj osobi ostalo 20 čekova za koje je izjavila da ih je izgubila tj. 'oprala u perilici'. Medjutim nakon godinu dana čekovi dolaze na naplatu u PBZ. Osoba je iskoristila čekove i iskoristila ih nakon što sam joj ukinuo punomoć što je posve jasno iz samog čeka, i ja sam joj rekao da sam joj ukinuo punomoć kada sam to uradio. Čim sam to shvatio, prijavio sam čekove kao ukradene, tri su došla na naplatu, a 17 će ih sigurno još doći, čini mi se da upravo dolaze. Zanima me ovo, smije li banka, znajući da je osoba izdala čekove u vrijeme kada za to više nije imala punomoć, i znajući da sam čekove prijavio kao ukradene, primiti iste te čekove na naplatu. Nekako mi se čini da ne bi smjeli, ali oni mogu što ih volja.

 

Zahvaljujem ako netko može dati savjet.

 

PS. Ponovljeni post (s par dodatnih inofrmacija) jer je možda prethodno bio u krivoj kategoriji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija