Jump to content

hitno pomoć!!!


deia

Preporučene objave

brat mi je 01.09. završio u pritvoru zbog sumnje da je zajedno s prijateljima prodavao droge i određen mu je pritvor do 04.09. do 16 sati (prvo je li to moguće?!). U međuvremenu sam saznala da je droga i pronađena te da ih se tereti po 2. stavci (ne znam kojeg članka, vjerojatno ćete vi znati jer to svi spominju). Moj je problem što mi ne dozvoljavaju posjetu, čak su mi na sudu rekli da sam na popisu svjedoka, pa ga zato ne smijem vidjeti. Jučer, 04.09. im je izrečeno zadržavanje u pritvoru na još mjesec dana. Mene zanima da li ja kao njegova sestra moram svjedočit protiv njega, ako ne moram kako da se skinem s liste svjedoka da ga mogu posjetit???

Da li je moguće da neće nikog pustit k njemu, jer oca jednog od suučesnika nisu pustili da posjeti svog sina?

Da li su oni sada u pritvoru ili zatvoru?

Što policiji znače snimke telefonskih razgovora i da li se to može upotrijebiti kao dokaz na sudu?

Molim vas za pomoć jer ne znam više što da radim i koga da pitam, a nemam novaca za odvjetnika!!!

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. kao osumnjičenikova sestra ne morate svjedočiti protiv brata jer možete koristit blagodat nesvjedočenja.

2. moći ćete ga posjetiti tek nakon što vas pozovu na istražno ročište i tamo kažete da ne želite svjedočiti protiv brata jer vas se sada tretira kao potencijalnog svjedoka (istražni sudac ne zna da li ćete uzeti blagodat ili ne).

3. vaš brat se sada nalati u pritvoru.

4. snimke telefonskih razgovora mogu biti dokaz u postupku ako su bile provedene u skladu sa zakonom i uz sudski nalog.

5. obzirom da vam je brat u pritvoru mora mu se postaviti odvjetnik po službenoj dužnosti-vezano za to da nemate novca za odvjetnika- pa ćete se moći s njime konzultirati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedno pitanje!

 

Ja sam već bila na policiji na razgovoru i preplašena sam već rekla nešto što mu nikako ne ide u prilog, čak mu i šteti.

Razgovor nije sniman niti sam potpisala kakvu izjavu.

Da li se ta prostorija snima već samim tim što je za to namijenjena (za razgovore), tj. da li se mogu pravit da ništa tamo štetno nisam rekla?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira što rekli pred policijom to neće biti korišteno kao dokaz.

Također snimki nema glede Vašeg iskaza niti bi se mogle koristiti kao dokaz. Glede toga budite bez brige.

 

No čl. 173.st.2. je ozbiljno kazneno djelo i kazne su stvarno rigorozne. Minimalna kazna je 3 godine zatvora (nema uvjetne).

Dakle Vaš brat će vjerojatno poduže vremena u zatvor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o 100 g speeda, što očito znači da je za preprodaju, ali obzirom da se ja u to nimalo ne razumijem, molim za pojašnjenje. Da li ta količina odmah znači da je to preprodavao, jer meni je izgledalo kako oni sada žele iz ljudi koji su bili na razgovoru izvući priznanje da su upravo od njega to kupili. Koliko znam snimke razgovora su provedene uz sudski nalog i upravo o tim snimkama su sve pozvane i ispitivali. A zahvaljujući tim snimkama ja sam i stavljena na listu svjedoka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija