Jump to content

podjela


ivica75

Preporučene objave

pozdrav! ovako,zivio sam u vanbracnoj zajednici i imamo troje djece,bivsa napusta kucu u kojoj smo zivjeli i ostavlja mi djecu. ovjeravamo kod javnog biljeznika da se ona odrice sve pokretne i nepokretne imovine uz uvjet da samo vidja djecu. ja kao nositelj sam dobio 35 m2 a svaki od clanova po 10m2 .sad ona zeli pokrenut podjelu kuce. imam stambeni kredit za tu kucu i to od biljeznika. zanima me da li ona moze pobit ovjeru kod biljeznika???? djeca su i dalje samnom i neplaća nista evo 4.mj. za njih. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba dati više podataka, tko je kupio kuću, kada...

Bitno je kako je taj ugovor među vama sastavljen. Je li bio u formi da se vlasništvo može uknjižiti?

 

Na koga je kuća uknjižena?

U svakom slučaju, ako bi bivša pokušala pobijati taj ugovor, morala bi preuzeti i otplatu dijela kredita. Za to je potrebna i suglasnost banke. Ako ona nije kreditno sposobna, banka neće pristati...

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, vi ste dobili materijal za 35 m', a supruga i svako od troje djece za po 10 m2? Ukupno 75m2?

Čije je bilo građevinsko zemljište na kome je kuća sagrađena, i kako je stečeno?Kada je kuća sagrađena, tko je gradio? Je li tu prije bila stara kuća, srušena u ratu? Jesu li postojali komunalni priključci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuća je nasljedstvo i time osobna imovina a ne bračna stečevina .nedjeli se.tvoje je vlasništvo.

eventualno ima pravo tražiti povrat uloženoga u izgradnju nove kuće .

i to 1/2 od uloženoga ali uz dokaze o ulaganju (račune)

zidanje kuće je kumov poklon predpostavljam.

 

i kredit je bračna stečevina pa se djeli na 1/2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemože ona uzeti ono što je tvoje ako ti nedaš.

 

mora podnijeti tužbu sudu za podjelu zajedničke stečevine.

i sud može donijeti odluku dali joj pripada ili ne 1/2 tvoje imovine.ako utvrdi ste je istu imovinu zajednički stekli.

pripremaj dokaze i čuvaj ih

da je kuća nasljeđena ,ugovor okreditu, dar itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija