Jump to content

Šta sad?


ivana_21

Preporučene objave

08.08.2009. sam dobila usmeni otkaz kada sam udaljena s radnoga mjesta pod optužbom da sam manipulirala blagajnom (ukrala 20 kuna-dala proizvod kupcu i zadržala novac) što nije istina.

 

19.08.2009. dobijam u pismenom obliku Poslovno uvjetovani otkaz s obrazloženjem Izvanrednoga.

 

Uzimam odvjetnika i ulažemo, nakon svih zakonskih rokova, tužbu na sud.

 

Radim u trgovini kao stalni radnik 2,5 godiine, od toga sam malo više od godine dana na porodiljnom dopustu... Vraćam se prije 2 mjeseca na posao i počinju problemi (stalno radim drugu smjenu iako je pravilo da se radi tjedan ujutro, tjedan popodne, dobijam duplo manje godišnjega od svih drugih zaposlenika, dobijam opomenu radi razgovora s drugom djelatnicom za vrijeme radnoga vremena itd.)

 

Direktor me prije otprilike tjedan dana nazove i želi da prijateljski riješimo slučaj, nudi mi 1-2 plaće (2500,00-5000,00kn) i da potpišem da ih neću tužiti, pa će mi dati i sporazumni raskid na potpis- ne pristajem na to, tražim 10 plaća i preporuku....

 

Danas me vrate na posao! "Storniraju" otkaz.

 

Kako da se vratim na posao kada me je bivši-novi šef pred svim djelatnicima nazvao lopovom i poslao kući kao zadnjega ološa, izvrijeđao me pred kupcima i prijetio mi kojekakvim tužbama??? Kako se vratiti u sredinu od 14 ljudi (radnih kolega) koji su pred neki dan, kada sam tamo otišla kao kupac, pravili se da me prvi put u životu vide?!

Da li postoji neka solucija da se tamo ne vratim,a da imam neka prava sa Zavoda za zapošljavanje, da osporavam to njihovo "storniranje"? Zanima me i da li su oni sve odradili u zakonskom roku? (to vraćanje sada na posao) Da li je to mobing?

 

Inače majka sam dvoje djece, znači trebam posao... Mogu li tražiti nekakvu zadovoljštinu od bivšeg-novog šefa? Mogu li ga tužiti za uvredu časti? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok ivana.

ja sam već "metar" dana na Forumu. Svaki dan visim po par sati. Ovak nekaj još nisam čul. Ne znam kaj da ti odgovorim. pa nismo na placu,nego u nekakvoj i to sigurno večoj firmi, pa bi ti malo dali 2500, pa 5000,pa onda dobiš poslovno uvjetovani pa onda ti hoćeš 10 nečega,ili kaj ja znam koliko, pa te onda poslodavac vrati na posao i stornira otkaz jer je očito da je nekaj popušil, pa te šljakeri gledaju poprek ( akak i nebi oni rintaju a ti tućeš pare i pomalo čuvaš decu. Daj hodi kod onog svog odvjetnika pa bu ti on sve to riješil. Ak su zaje...ovi tvoji oderi ih. Meni se ipak čini da se tebi beš i ne radi. Dakle naprijed kod onog koji zna pa nekam dalje delat. pa na porodiljski godinicu - dve pa ak novi fulaju opet kod onog koji zna. Ti buš se curo obogatila za 10 godina da nebuš ni 3 godine provela na poslu.Ko zna, zna. Ko nezna, ne dva nego 0.Moram ti za ovo :pljesce::jupii::roda:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dipl_iur je napisao:

Postoji institut sudskog raskida ugovora u radu i on predviđa naknadu štete. To će biti pravna solucija ukoliko nastavak radnog odnosa nije moguć radi razloga koji bi se poklapali s Vašom situacijom. Sudskom odlukom bit će utvrđeno kad prestaje radni odnos.

 

poštovana dipl.jur, kako će kate pokrenuti to na sudu ka je koristila jedan od načina za prekidanje radnog odnosa čl.110 ZOR-a st.5. a koji govori o sporazumu između radnika i poslodavca(napominjem nisam ptavnik ps možda nisam kompetentan) ali ti jesi pa našoj ket po redu napiši postupke koje mora učiniti kako bi ostvarila željeni cilj. Ono 1. moraš na policiju to to ito. 2. moraš to to itd.

 

Hjde buditako dobra pa joj pomozi. :moli:,jer je očito da se ona gubi u svemu tome, a novaca za profesionalca,vjerojatno,nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je u tijeku postupak pred sudom (temeljem tužbe koju ste podnijeli)? Ako je tada možete do okončanja glavne rasprave tražiti sudski raskid ugovora o radu. Morate dobro obrazložiti zašto je nastavak radnog odnosa neprihvatljiv i ako sud prihvati možete se nadati većem iznosu od tog što ga nudi poslodavac.

 

 

Članak 123.

 

1) Ako sud utvrdi da otkaz poslodavca nije dopušten, a radniku nije prihvatljivo nastaviti radni odnos, sud će na zahtjev radnika odrediti dan prestanka radnog odnosa i dosuditi mu naknadu štete u iznosu najmanje tri, a najviše 18 prosječnih mjesečnih plaća toga radnika isplaćenih u prethodna tri mjeseca, ovisno o trajanju radnoga odnosa, starosti te obvezama uzdržavanja koje terete radnika.

 

(2) Odluku iz stavka 1. ovoga članka sud može donijeti i na zahtjev poslodavca ako postoje okolnosti koje opravdano ukazuju da nastavak radnog odnosa, uz uvažavanje svih okolnosti i interesa obiju ugovornih stranaka, nije moguć.

 

(3) Poslodavac i radnik mogu zahtjev za prestanak ugovora o radu na način iz stavka 1. i 2. ovoga članka podnijeti do okončanja glavne rasprave pred sudom prvog stupnja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, još uvijek je tužba na sudu, pošto su me vratili na posao ja sam otišla na bolovanje. Pa mi je odvjetnik rekao da ga obavijestim da on može povući tužbu. Ova solucija se ne čini loša.

Stvarno želim raditi i nije mi bitno šta, bitno da dobijem plaću, ali u ovakvim uvijetima kakvi su na mom bivšem-novom poslu ne mogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

Meni se ipak čini da se tebi beš i ne radi. Dakle naprijed kod onog koji zna pa nekam dalje delat. pa na porodiljski godinicu - dve pa ak novi fulaju opet kod onog koji zna. Ti buš se curo obogatila za 10 godina da nebuš ni 3 godine provela na poslu.Ko zna, zna. Ko nezna, ne dva nego 0.Moram ti za ovo :pljesce::jupii::roda:

 

 

 

 

Meni se jako radi. Ne moraš biti neugodan, tražila sam savjet ne prodike...

Ne želim se obogatiti tako kako ti misliš da želim, samo bi htjela raditi pošteno, dobiti plaću za svoj rad, a da pri tome ne moram trpiti uvrede o nadređenoga. Ne bi htjela da me tjera kući pa me opet zove da radim. Ako shvaćaš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivana-21 dušo,

nisam ja tebi htio :propovjeda: niti sam htio biti neugodan.

Malo sarkazma nije na odmet u ovom našem :bananko: društvu u kojem se :pravila: mjenjaju kako se kome digne a tumači ih kako ko hoće. Ti si krivo :brije: ,na tvoj račun ja sam iznio samo pohvale za način i primjer kako se treba boriti za svoja prava. To što si ti :-x na moj post je odraz tvog osjećaja da si u pravu ali ti je ikrivo štoostvarenje tvojh prava ne vesele tvoje dojučerašnje "dobre" proijatelje s posla. A što se tiće savjeta,koji si tražila, to je bez veze ti bi trebala svjetovati druge. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo me opet...

 

Dakle, povukli su otkaz i vratili me na posao, ja sam odmah otišla na bolovanje (psihijatar mi ga je otvorio).

Danas sam nazvala da mi potpišu papire za kredit, kad ono gle čuda.Reče mi ovako: "Ne možemo vam potpisati papire kad ste vi pred otkazom, čim se vratite s bolovanja uručiti ćemo vam otkaz."

 

Šta sad opet ja vas pitam? Ko je tu lud? Opet otkaz (iz istih razloga kaže mi šef), kako je to moguće???? Dva puta isti otkaz na istom radnom mjestu? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivana_21 je napisao:

Evo me opet...

 

Dakle, povukli su otkaz i vratili me na posao, ja sam odmah otišla na bolovanje (psihijatar mi ga je otvorio).

Danas sam nazvala da mi potpišu papire za kredit, kad ono gle čuda.Reče mi ovako: "Ne možemo vam potpisati papire kad ste vi pred otkazom, čim se vratite s bolovanja uručiti ćemo vam otkaz."

 

Šta sad opet ja vas pitam? Ko je tu lud? Opet otkaz (iz istih razloga kaže mi šef), kako je to moguće???? Dva puta isti otkaz na istom radnom mjestu? :-?

 

A zakaj si otišla na bolovanje? Kaj te "pere"? Pa ti si htjela raditi, ako se ne varam? A, ne varam se,jer si tako rekla u jednom svom postu. Pozvali su te raditi a ti kod "šrenka" i opet na bolovanje i sad se čudiš da te "pakiraju". A ne misliš li ti da si malo - puno pretjerala?! Daj se skuliraj i počni stvarno raditi, jer ovo nikamo ne vodi. :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otišla sam na bolovanje zato što su povukli otkaz kad se nisu mogli nagoditi sa mnom izvan suda i odvjetnika, pa su me time šokirali i uzrujali. Rekli su da ako neću prihvatiti to što oni nude, onda će me vratiti u okolinu u kojoj misle svi da sam lopov. Otišla sam i iz razloga tog što nisam mogla u jednom danu razvstati sve emocije vezane za cijeli moj slučaj, nakon tolikog stresa, njihovog svakodnevnog uznemiravanja i pljuvanja po meni po cijelome gradu... Nisam na bolovanju 5 godina, nego samo 10-ak dana...

I opet cigo nisam tražila propovjedi, nego pravni savjet. Ne tražim suosjećanje ili nešto, tražim isključivo savjet-odgovor pravnika ili nekoga tko se kuži ili pak nekoga s sličnim iskustvom.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivana_21 je napisao:

Otišla sam na bolovanje zato što su povukli otkaz kad se nisu mogli nagoditi sa mnom izvan suda i odvjetnika, pa su me time šokirali i uzrujali. Rekli su da ako neću prihvatiti to što oni nude, onda će me vratiti u okolinu u kojoj misle svi da sam lopov. Otišla sam i iz razloga tog što nisam mogla u jednom danu razvstati sve emocije vezane za cijeli moj slučaj, nakon tolikog stresa, njihovog svakodnevnog uznemiravanja i pljuvanja po meni po cijelome gradu... Nisam na bolovanju 5 godina, nego samo 10-ak dana...

I opet cigo nisam tražila propovjedi, nego pravni savjet. Ne tražim suosjećanje ili nešto, tražim isključivo savjet-odgovor pravnika ili nekoga tko se kuži ili pak nekoga s sličnim iskustvom.

Hvala

 

Draga,

iz svega što si rekla proizlazi:

Udaljili su te s posla i dali ti posl. uvjetovani otkaz sa obrazloženjem izvanrednog otkaza(????).

Tužila si poslodavca pa kasnije povukla tužbu(valjda ?)

Ti želiš raditi ali ne možeš raditi radi okruženja koje smatra da si lopov.

Ti se ne želiš nagoditi i prihvatiti sporazumni sa otpremninom.

Otišla si na bolovanje zato što su povukli otkaz kad se nisu s tobom mogli nagoditi.

Ne daju ti papire za kredit jer te čeka otkaz.

Svaka tebi čast ali ti ili :laze: ovaj auditorij ili ti ženo neznaš kaj hočeš! Kaj si ti zaboravila da osim tebe tu ima i druga strana-poslodavac. Ti bi malo tužila, pa bi onda radila ,pa onda ne možeš jer te tamo svi gledaju ko lopova, pa te to uzrujava,pa ideš na bolovanje. Nemaš stav. STAV. Da ga imaš i da znaš kaj hočeš već bi to riješila i radila, negdje drugdje. Ali ne. Meni se čini da to tako tebi odgovara i zato to radiš. A za savjet pravnika koji tražiš moraš se odlučiti kaj zapravo hočeš. Moja je :propovjeda: samo stoga jer si :propovjeda: ti započela. :zatvoren:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

...Da ga imaš i da znaš kaj hočeš...

 

Dakle, ti ili nisi sposoban shvatiti ono što sam ja napisala (za razliku od ostatka auditorija) ili ne želiš shvatiti (u slučaju da si i ti nekakav prljavoguzi poslodavac). Malo prolistaj sve napisano i stavi to sve u kontekst u kojemu je osoba (majka dvoje djece sa stambenim kreditom) konstantno izložena prijetnji otkazom. Ubaci u to i optužbu da je ista ukrala 20 kn (20 kn, helooo???) pa ćeš (nadam se) shvatiti o kakvoj se atmosferi tamo radi.

Ja znam što hoću - hoću da me se pusti na miru da radim svoj posao ili da me se na primjeren način obešteti u slučaju otkaza. A ti bi svakako trebao malo prolistati pravopis jer su tvoji postovi u najmanju ruku smiješni na forumu koji odgovara na vrlo ozbiljna i stručna pitanja u sferi prava.

Tako da ono... NHF ali nemoj se osjećati prozvan odgovarati na moje postove i pitanja :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivana_21 je napisao:

cigo1 je napisao:

...Da ga imaš i da znaš kaj hočeš...

 

Dakle, ti ili nisi sposoban shvatiti ono što sam ja napisala (za razliku od ostatka auditorija) ili ne želiš shvatiti (u slučaju da si i ti nekakav prljavoguzi poslodavac). Malo prolistaj sve napisano i stavi to sve u kontekst u kojemu je osoba (majka dvoje djece sa stambenim kreditom) konstantno izložena prijetnji otkazom. Ubaci u to i optužbu da je ista ukrala 20 kn (20 kn, helooo???) pa ćeš (nadam se) shvatiti o kakvoj se atmosferi tamo radi.

Ja znam što hoću - hoću da me se pusti na miru da radim svoj posao ili da me se na primjeren način obešteti u slučaju otkaza. A ti bi svakako trebao malo prolistati pravopis jer su tvoji postovi u najmanju ruku smiješni na forumu koji odgovara na vrlo ozbiljna i stručna pitanja u sferi prava.

Tako da ono... NHF ali nemoj se osjećati prozvan odgovarati na moje postove i pitanja :kavica:

 

Znaš ti Ivana_21 onu Gobčevu pjesmu "Ja volim samo sebe i jedino sebe". A to kaj ja nisam sposoban shvatiti, to sam ti i rekao. Pazi majki sa dvije djece ima , sa stambenim kreditom, ima još više. A :smijeh: je zdrav. i ako su moji postovi smješni to je jako dobro. To me veseli.A ti da si čitala bilo koju temu, osim ove svoje ( i to nešto govori o tebi), vidjela bi da moji postovi i nisu tak "nepismeni" i da su jako "ozbiljni".Osim toga da si čitala išta od ovog forumaosim spomenutog, vidjela bi da nisam poslodavac( pogotovo ne onako lijep kakvog si mi prišila), vidjela bi da sam i ja na psihujatriji tri mjeseca radi "šikane". Vidjela bi da ja bolje razumijem probleme koji ti imaš, nego što ti to uopče možeš zamisliti. I vidjela bi da ja protiv tebe osobno nemam ništa, osim što ti dajem savjete da dođeš k sebi, da počneš razmišljati pozitivno i da se prestaneš svetiti. da dokažeš da si bolja od onih koji te proganjaju i da odeš negdje "gdje će biti sve po tvom". Veli jedan gospon: "voliš li život,onda nemoj tratiti vrijeme". :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija