Jump to content

molim savjet u vezi natkrivanja terase


bboris

Preporučene objave

poštovani,ispred stana koji se nalazi u visokom prizemlju posjedujem terasu veličine 30 m2,pošto je na udaru vjetra i sunca skoro pa da mi ne sluzi nikakvoj svrsi.sada sam došao na ideju da jednu polovinu te terase tj.15 m2 natkrijem s sendvič panelima pa vas molim za savjet dali mi je za to potrebna ikakva dozvola.terasa je uvedena u vlasnički list kao moje vlasništvo.Unaprijed hvala za sve korisne informacije!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRAVILNIK

 

O JEDNOSTAVNIM GRAĐEVINAMA I RADOVIMA

 

Članak 1.

 

Ovim se Pravilnikom određuju jednostavne građevine i radovi koji se mogu graditi odnosno izvoditi bez rješenja o uvjetima građenja, potvrđenog glavnog projekta i građevinske dozvole (u daljnjem tekstu: akt kojim se odobrava građenje) i/ili lokacijske dozvole.

 

Članak 2.

 

Bez akta kojim se odobrava građenje i lokacijske dozvole može se graditi:

 

1. Pomoćna građevina koja se gradi na građevnoj čestici postojeće zgrade za potrebe te zgrade i to:

 

– cisterna za vodu i septička jama zapremine do 27 m3,

 

– podzemni i nadzemni spremnik goriva zapremine do 10 m3,

 

– vrtna sjenica i nadstrešnica tlocrtne površine do 15 m2,

 

– bazen tlocrtne površine do 24 m2 i dubine do 2 m,

 

– solarni kolektor;

 

Mislim da se Vaš upit odnosi na izgradnju građeviine navedene u čl.2, kad spominje vrtnu sjenicu i nadstrešnicu površine do 15 m2, prema tome mislim da Vam ne bi bila potrebna nikakva dozvola.

Možete i sami pročitati cijeli pravilnik, mislim da je stupio na snagu negdje u veljači 2009. god.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije nego požurite sa gradnjom, misleći da je sve riješeno....

 

Prvo, Vi niste vlasnik, nego suvlasnik zgrade i pripadajućeg zemljišta, a stan i terasa su Vaš suvlasnički dio.

Za ovakav zahvat trebate suglasnost svih suvlasnika.

 

Nadalje, postoje i druga pravila prilikom gradnje, npr. udaljenost od međe - ne možete graditi strehu na međi, ili određenoj udaljenosti od međe, bez suglasnosti susjeda...

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija