Jump to content

naknada štete


makina

Preporučene objave

molim za pomoć što da učinim tj što moram poduzeti budući sam provela dva mj u pritvoru, a na glavnoj raspravi sam oslobodjena od svake krivnje presuda nije još pravomoćna.Kako da ostvarim svoja prava da mi se plate dani provedeni u pritvoru neosnovano. hvala unaprijed na žurnom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obzirom da mi nitko još nije dao odgovor tj. nekakvu pomoć vjerojatno nisam bila dovoljno jasna ne radi se o klasičnoj naknadi štete već mislim konkretno na materijalnu nadoknadu za sve dane što sam nepravedno provela u pritvoru a na sudu je dokazano i preduđeno da nisam bila kriva i tako oslobođena svake krivnje i puštena iz pritvora. Obzirom da sam imala i određenih materijalnih troškova u ta dva mjeseca od koga i na koji način mogu to tražiti. Hvala vam unaprijed i lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije pravomoćnosti presude sigurno nećete biti uspješni u eventualnoj tužbi.

 

Treba ići obrazloženim zahtjevom s dokazima prema Općinskom državnom odvjetništvu u Vašem gradu.

 

Ono ima pravo 3 mjeseca da Vam odgovori (odbije, pristane, nagađa se).

 

Naknada je u praksi oko 350 kn po danu, a ako ste imali i drugu štetu i ona se nadoknađuje, ali za nju trebaju čvrsti dokazi iza tu drugu štetu ODO u pravilu ide u parnicu, odnosno čeka da ga tužite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija