Jump to content

kako postupiti kada bivša supruga brani djetetu dolazak ocu


sapro

Preporučene objave

Kako postupiti u slučaju kada bivša supruga mog supruga brani njihovom sinu dolazak u našu kuću. Dijete ne smije k nama, ne smije pola praznika provesti s nama iako postoji sudska odluka o viđanju dva puta tjedno i svaki drugi vikend. Nigdje u tom rješenju ne piše da dijete ne smije u našu kuću. Kad suprug pita sina o njegovim željama dijete samo pogne glavu i ne želi odgovoriti. Što uraditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otac ima pravo viđati svoje dijete i majka od djeteta to nesmije osporavati,a mislim da ima pravo braniti da se ti susreti odvijaju u vašoj kući ako smatra da djetetu tamo nije dobro, ali to bi onda trebala reći ocu, vi tu niste bitni.Djeca ne žele govoriti o tome,jer im je to preteško,i najjbolje ih je puno ne ispitivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratite se nadležnom Centru za socijalnu skrb dopisom i zatražite intervenciju te ustanove povodom kršenje prava djeteta na susrete i druženje s roditeljem s kojim dijete ne živi i nepoštivanja pravomoćne sudske odluke koja susrete i druženje regulira.

Susreti i druženje djeteta i roditelja s kojim ne živi regulirani su sudskom odlukom kako bi se zaštitilo pravo djeteta i njegova dobrobit.

CZSS je dužan sukladno čl.108.Obiteljskog zakona poduzeti mjere iz okvira svojih zakonskih ovlasti, a svakako treba pozvati majku djeteta i upozorit je na nedopustivo ponašanje i nanošenje štete djetetu.

 

Ako postupak pred CZSS ne promjeni sadašnju situaciju i dijete dalje bude zakinuto za svoje pravo preostaje vam pokretanje ovršnog postupka na temelju pravomoćne sudske presude pred nadležnim sudom.

 

Moguće je podići i kaznenu prijavu protiv majke djeteta jer ista svojim postupcima u kojima onemogućava dijete da ostvari svoje pravo na susrete i druženje čini kazneno djelo iz čl.215 Kaznenog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da sam ja baba-roga, supruga sam njenom bivšem suprugu, ali mislim da bi djetetu trebala prepustiti odluku ili tržiti posredovanje CZSS, a ne braniti i ograničavati djetetu kontakte s ocem i braniti da djete razgovara s mojom djecom iz prošlog braka, iako se znaju iz kvarta i škole. Ne razumijem postupke jer moja djeca odlaze svom ocu kada žele i s njegovom djevojkom su ovo ljeto bili na moru i provode vikende zajedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lejjla je napisao:

Otac ima pravo viđati svoje dijete i majka od djeteta to nesmije osporavati,a mislim da ima pravo braniti da se ti susreti odvijaju u vašoj kući ako smatra da djetetu tamo nije dobro, ali to bi onda trebala reći ocu, vi tu niste bitni.Djeca ne žele govoriti o tome,jer im je to preteško,i najjbolje ih je puno ne ispitivati.

 

majka se, ukoliko ne želi biti kazneno prijavljena, ima držati sudske odluke, a otac ne mora nikome polagati račune gdje će u vrijeme susreta biti sa svojim djetetom, ukoliko dijete ne izlaže nikakvoj pogibelji (majka može pokušati dokazati da je dijete kod oca zlostavljano i životno ugroženo, inače svoja "smatranja" može okačiti mačku o rep).

 

dijete koje ne može jasno i bez straha izraziti svoje želje i razmišljanja lako može biti žrtva manipulacije i emocionalne ucjene, što se smatra zlostavljanjem djeteta i zakonski se sankcionira.

 

drugoj supruzi bilo čijega bivšega muža reći da nije bitna u životu suprugova djeteta može samo krajnje nekulturna i iracionalna osoba. :bang:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drugoj supruzi bilo čijega bivšega muža reći da nije bitna u životu suprugova djeteta može samo krajnje nekulturna i iracionalna osoba. :bang:

 

Malo bolje pročitajte moj post pa će te viditi da nisam nigdje navela da druga supruga nije bitna u životu suprugova djeteta,ona nije bitna kad se pregovara oko viđanja oca s djetetom,na tom sam mislila,što bivša žena ima razgovarati s novom suprugom svoga bivšeg muža oko susreta djete-otac,pa nije se s njom razvodila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ne zaboravite, Centru se sve piše u dva primjerka, jedan se predaje, a na kopiji se dobiva urudžbeni broj. I onda im se nakon 1-2 tjedna opet na isti način piše upit u kojem se pita što su učinili u vezi s vašom zamolbom. I tako do besvijesti. A nakon toga se kopira sve što se urudžbiralo, pa se šalje Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi opet na urudžbeni, ili s povratnicom i traži postupanje zbog nepostupanja Centra. I/Ili se Centar kazneno prijavljuje zbog nesavjesnog obavljanja službene dužnosti na štetu malodobnog djeteta, i za kršenje prava djeteta prema Konvenciji o pravima djeteta koje je Hrvatska potpisnica.

Sve ovisi o tome koliko vam je stalo i koliko u tome ustrajete. Ako niste spremni puno se truditi i svašta istrpjeti, nemojte ni počinjati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija