Jump to content

stigla presuda županijskog suda


buducnost

Preporučene objave

bolje da nikada nije ni stigla...jer je njome potvrdjena prvostupanjska presuda...

žalosno ali istinito,stoji da se nemogu iznositi nove činjenice i predlagati novi dokazi u žalbi na prvostupanjsku presudu...

i sada me zanima dal djeca žive kod mene protuzakonito,pošto se majka nije javila da će se vratiti iz inozemstva(nema je već 7 mjeseci),ili ono kada se sjeti za 2 godine(kada joj pukne ta tamo veza)onda će doći preuzeti djecu...starije dijete krenulo i u školu,u tih 7 mjeseci majka uopće nije vidjela djecu niti sudjelovala u izdržavanju djecu...ali niko od nadležnih ne želi to čuti-zar je to moguće????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudeći po vašim prijašnjim pisanjima, privremenim rješenjem do pravomoćnosti sada djeca su bila povjerena vama, veći period do odluke na koju ste se žalili majka bila u blizini...

Kako ste naveli, uz podršku CZSSa i vještakov općeniti stav da je majka ključna figura za adekvatan psihološki razvoj djece predškolske dobi, prvost. odluka o povjeravanju majci je donesena 2mj. nakon što je otišla u inozemstvo, žalili ste se u svibnju/lipnju.

 

Može se zatražiti nova odluka jer to zahtjevaju bitno promjenjene okolnosti (čl. 102.)

Da od majke iz inozemnstva nema ni traga ni glasa, u pogledu djece je svakako bitna okolnost...

Možda ne bi bilo zgorega da protekne neko određeno vrijeme, ali mogućnost postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala newbie do neba...

da,neću odustati mada je uništen onaj optimizam u meni totalno(ionako ga je bilo malo ali sada baš skroz)

da,privremenom mjerom su djeca povjerena meni...

majka je otišla u inozemstvo prije nego je stigla prvostupanjska presuda...

pismenim putem sam ih obavijestio da majka nije tu,da ne vidja djecu,da ne skrbi ni na koji način o djeci,da krši dječja prava koja su donešena privremenom mjerom....

ali očigledno da se djeca "guraju majkama i kada one to ne žele"

a u ponedjeljak ću podnijeti tužbu,ne bih čekao zato što ionako kada se krene sa tim treba čekati i čekati,nikada kraja tomu...

samo mi nikada neće biti jasno zašto se djeca"guraju majkama u ruke kada one to i ne žele",zar smatraju nas očeve takvim monstrumima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

oprostite na neodgovaranju ali do večeras nisam vidio vašu poruku.moj je e mail:marino buovac @ hi.t-com.hr pa mi se svakako javite jer nisam razumio protiv koga želite napisati kaznenu protiv majke ili centra ?dali se sve što se događa (mislim na odsutnosti majke)prijavili policiji? morate mi detaljnije objasniti situaciju kako bi vam pomogao.svakako mi se javite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

quote/da,zaboravih pitati i za pvo:

u presudi stoji da ja moram platiti za uzdržavanje djece za protekli period...a djeca kod mene živjela i živu(i samo ja uzdržavam djecu)...što da radim sa tim-komu da se obratim???/

 

Mozda da pismenim putem (preporuceno s povratnicom, obavezno!) informirate Czss da djeca i dalje zive kod vas i da iskljucivo samo vi o njima skrbite. Takodjer im citirati presudu Zupanijskog suda te da i kada biste htjeli iz formalnih razloga udovoljiti placanju alimentacije za djecu roditelju kod kojega oni ne zive (zivjela ironija), da vi to niste u mogucnosti uciniti buduci da nemate adresu tog drugog roditelja tj. majke koja zivi u inozemstvu te koja vec xx mjeseci nije trazila da stupi u kontakt s djecom.

Samo da se zna da ste ih upoznali, a kasnije tu prepisku dostaviti u spis kad ponovno pokrenete postupak.

 

Inace, ne dajte se zbuniti administracijom u svojem zivotu - u kojem vama i vasoj djeci trebate pun optimizma ma koliko crna ova situacija sada bila.

Vasa djeca imaju srecu da imaju vas, ne zaboravite to sami sebi ponoviti gledajuci se u zrcalo bez obzira koliko vam tesko bilo i koliko se slabim osjecali!

 

 

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija