Jump to content

iz opće u vojnu


kupski91

Preporučene objave

kupski91 je napisao:

imam opću civilnu mirovinu 30/70 u korist rata (ptsp). hrvi mi je odbijen (zakašnjelost) pa sam podnio tužbu upravnom sudu. mjesečno idem na kontrole, a po potrebi i na bolničko liječenje. s obzirom da nemam vojnu mirovinu nego (2360 kn) civilnu što mi je činiti?

 

vi imate tzv. " vojnu mirovinu " čim imate omjer rat-mir....

 

liječite se i dalje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupski91 je napisao:

imam opću civilnu mirovinu 30/70 u korist rata (ptsp). hrvi mi je odbijen (zakašnjelost) pa sam podnio tužbu upravnom sudu. mjesečno idem na kontrole, a po potrebi i na bolničko liječenje. s obzirom da nemam vojnu mirovinu nego (2360 kn) civilnu što mi je činiti?

 

Kupski91. lega nemamo dovoljno podataka, što piše u riješenju od mirovinskog,dali imaš čin, ili si obični vojnik,koliko staža,koliko god. starosti,imaš opću invalidnost i nemožeš raditi više niti jedan posao,veliš PTSP,nisi zakasnio s lječenjem i predajom zahtjeva, traži obnovu postupka ako je prošlo 6 mj. i nastale nove okolnosti, tj. došlo do pogoršanja bolesti.Sve te okolnosti utiču na visinu i invalidnost, dali si bio na vojnoj prvostupanjskoj komisiji u Zgb. ili samo kod vještaka u nadležnom HZZMO RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prema članku 15 st. 1 ZOPHBDR nastao trajni gubitak radne sposobnosti- opća nesposobnost za rad kao posljedica bolesti (70%) zadobivene u obrani suvereniteta RH i bolesti (30%)zadobivene izvan obrane. Povjerenstvo za reviziju MOBMS u vezi čl. 32 ZOPHBDR-a obavilo reviziju i dalo suglasnost na ocjenu ali nije suglasno sa uzrokom invalidnosti.

Nisam imao čin nego samo dužnost zap. desetine.

Nejasan mi je "uzrok invalidnosti"??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

piše ovako:

da je prema nalazu i mišljenju ovlaštenog vještaka u Zagrebu kod osiguranika prema članku 15. stavku 1. ZOPHBDR-a dana 9.2.09. nastao trajni gubitak radne sposobnosti opća nesposobnost za rad- prema članku 15. stavak 2. ZOPHBDR-a nastala je profesionalna nesposobnost za rad kao posljedica bolesti (70%) zadobivene u obrani suvereniteta RH i bolesti (30%) zadobivene izvan obrane suvereniteta RH.

povjerenstvo za reviziju ocjene invalidnosti MOBMS-a u vezi sa čl. 32 ZOPHBDR-a je obavilo reviziju i dalo suglasnost na donesenu ocjenu ali nije suglasno sa uzrokom invalidnosti ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

piše ovako: da je prema nalazu i mišljenju ovlaštenog vještaka u Zagrebu kod osiguranika prema članku 15. stavku 1. ZOPHBDR-a dana 9.2.09. nastao trajni gubitak radne sposobnosti opća nesposobnost za rad- prema članku 15. stavak 2. ZOPHBDR-a nastala je profesionalna nesposobnost za rad kao posljedica bolesti

 

 

Što je sad pofesionalna ili opča???? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupski91 je napisao:

povjerenstvo za reviziju ocjene invalidnosti MOBMS-a ...je .... dalo suglasnost na donesenu ocjenu ali nije suglasno sa uzrokom invalidnosti ??

 

:kavica:

pa baš i nije za vjerovati...jel to opća ili profesionalna i ukoliko povjerenstvo za reviziju MOBMS-a nije suglasno sa uzrokom invalidnosti tada ne bi trebalo biti suglasno niti sa donesenom ocjenom (kaja bi se, naravno, trebala temeljiti na "adekvatnom" uzroku invalidnosti) ili...ja to ne razumijem :misli::-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovakova formulacija nadležnog ministarstva u tvom slučaju mi je u potpunosti nejasna, neslaže se s uzrokom invalidnosti a slaže se sa postotkom invaliditeta od 30/70.

Po zakonu o Pravima hrvatskih branitelja, nemožeš biti korisnik invalidske mirovine ako nemaš RVI,ili ako nemaš 40 god staža ili 65 god starosti.Čini mi se da tu nešta neštima,ili su u međuvremenu donjeli neki pravilnik po kojem sad rade a da mi za njega niti neznamo, sve je moguće.Zato dok se nepročita pažljivo u cijelosti tvoje riješenje nemogu na njega sa stopostotnom sigurnošću odgovoriti.Postojala je dobra volja, ali u svakom slučaju predlažem ti da nastaviš lječenje, te da izađeš sa obnovom postupka pred nadležnog vještaka što prije,i promjeni dijagnoze ako je moguće. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CheKirac je napisao:

Po zakonu o Pravima hrvatskih branitelja, nemožeš biti korisnik invalidske mirovine ako nemaš RVI,ili ako nemaš 40 god staža ili 65 god starosti.c:

 

To nije točno, možeš biti u istoj mirovini i bez statusa hrvi-a i ako nemaš 40 godina staža ili 65 god. života.

 

U kojem to zakonu i članku piše da ne možeš biti korisnik invalidske mirovine bez rvi ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa moguce je ostvarit pravo na mirovinu zbog opće nesposobnosti,godine nemaju veze s tim,s tim nema veze ministarstvo branitelja,odlućuje ovlašteni vještak HZMO-a,ako zelis podnijet zahtjev za procjenom radne sposobnosti doktor opće prakse ti mora napisat obrazac za procjenu radne sposobnosti,tjelesno oštećenje nema veze s tim,a time ne gubiš prava koja si stekao kao branitelj,samo ti je veća mirovina,s tim da vještak HZMO-a odluči da kod tebe ne postoji preostala radna sposobnost,a to moraš podkrijepit medicinskom dokumentacijom,po iznosu od 2350,vidim da je kod tebe utvrđne profesionalna nesposobnost za rad,s tim da si umirovljen vjerovatno kao DVO,mirovina ti je veća za 45%,inaće bi bila manja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupski91 je napisao:

imam opću civilnu mirovinu 30/70 u korist rata (ptsp)... s obzirom da nemam vojnu mirovinu nego (2360 kn) civilnu što mi je činiti?

S obzirom što ste ovdje napisali vi imate "vojnu" mirovinu.

 

U sljedećim postovima ste navođenjem pojedinih dijelova rješenja bespotrebno zakomplicirali stvar - no da bi i to raščistili odnosno što imate i pod kojim uvjetima najbolje bi bilo da uzmete rješenje u ruke i na forumu napišete dispozitiv rješenja o mirovini (izrijek rješenja) tj. sav tekst poslije riječi: Rješenje, pa do riječi: Obrazloženje. :-):kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje je da točno po rješenju koristite nazive,ne postoji civilno-vojna mirovina,mirovina se svima obračunava jednako,pa se mnozi koeficijent,zavisno jel prijevremena,puna,invalidska zbog profesionalne nesposobnosti itd,to vam točno u rješenju piše,to bi po tome kako kazete,da se na iznos mirovine obračunava braniteljski dodatak,za vrijeme koje ste bili u ratu od 30%,to je maksimalno,sigurno da je najbolje otići do pravnika u mirovinsko,ako vam je spis u tvrtkovoj,onda tamo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija