Jump to content

otkaz,naknade-porodiljni


leonardo7

Preporučene objave

danas mi je poslodavac usmeno najavio prekid radnog odnosa

do kraja godine.zaposlen sam na neodređeno vrijeme i kod njega radim 3 godine i 7 mjeseci.nije definirao dali zatvara dučan ili otkazuje meni i mom radnom kolegi koji smo uz njega i suprugu jedini zaposleni. zanima me koja su moja prava s otpremninom ,i koja su mi prava na zavodu za zapošljavanje.postoji mogučnost da aktiviram korištenje porodiljnog dopusta umjesto supruge do 3.godine djetetovog života. zanima me dali onda gubim prava na naknadu sa zavoda ili mi miruju dok ne završi porodiljni dopust,te koja je procedura ako sam na porodiljnom i dobijem otkaz.

 

 

 

molm vas za savjet,hvala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

d

o kraja godine.razlog-loše poslovanje zatvaranje dučana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Leonardo7,

to kaj ti je poslodavac rekao nije bitno. Bitno je da ti njega pitaš kaj on misli i kakav ugovor o radu imaš. Dakle porazgovaraj s njim i saznaj kakav ti prestanak ugovora o radu slijedi. Tebi bi odgovarao jedino poslovno uvjetovani sa kojim ostvaruješ pravo naknade na burzi: Za ovo sa porodiljskim moraš se raspitati na HZZO-u : po Zoru mislim da imaš oravo na polovinu korištenja porodiljnog a kad si naporodiljnom onda vrijede drugi za tebe povoljniji propisi prema ZOR-u,naravno ako poslodavac ne zatvori butigu. Progitaj na Googlu NN137/o4 Zakon o radu. Sve ćeš tamo naći. :palac:

Da i imas jedna Tedi na ovom našem forumu. Ta sve zna o tim HZZ itd. poslovima. Ajd Tedi javi se Leonardu7 :moli: nemoj :hrk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoje pitanje je preuranjeno u svim njegovim dijelovima, naime ti zapravno ne znaš ni približno kakav će biti tvoj status i kada i da li će uopće biti kako otkaza tako i oblika istog, tako da su svi pokušaji bilo kakvog odgovaranja i upućivanja nesuvisli, osim eventualno onog da nikako nećeš moći disponirati pravom majke djeteta na rodiljni dopust, odnosno korištenjem novčanog prava po tom pitanju. To možeš zaboraviti kako stvari stoje već sada, najvjerojatnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leonardo7 je napisao:

pa stvar je u tome da se moram prijaviti na porodiljni prije otkaza. raspitao sam se i to je moguće. još jedino neznam dali me pripada otpremnina u slučaju poslovno uvjetovanoga otkaza.kod zadnjeg poslodavca radim 3.godine i 7 mjeseci

 

Ovdje se slažem s rubensom - pitanja su hipotetička i ne može se dati točan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija