Jump to content

putni troškovi


meina

Preporučene objave

Zanima me da li je poslodavac dužan isplatiti povrat putnih troškova? Već 2 godine radim u istoj tvtki i vozim se osobnim automobilom. Mjesečno zavozim cca 500,00 kn. Išla sam na autobusnu stanicu po potvrdu na kojoj piše da mi je mjesečna autobusna karta 664,00 kn. Ja sam tu potvrdu poslala u komercijalu i do sad se ništa nije promijenilo. Imam mogućnost koristiti i željeznički prijevoz ali nije u mojoj blizini, tj. do željeznice bi još nekako trebala doći. Na kraju svakog mjeseca dobivam ispis plaće, tj. piše koliko sam imala radnih sati, koliko mi odlazi na mirovinske stupove i sl, ali nema traga o putnim troškovima. Znam da mi može to isplatiti "na ruku", ali ni toga nema. Stoga Vas molim za savjet, jer mi svaki mjesec bez obrazloženja skida sa plače po 50,00 kn. I smiješno je to što uvijek imam različiti fond sati a manje-više istu plaću. Svaki komentar i savjet je dobrodošao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je posrijedi naknada troškova prijevoza na posao i s posla, poslodavac je dužan nadokanditi taj izdatak zaposlenom ako pravo zaposlenika na naknadu proizlazi iz ili iz granskog kolektivnog ugovora (ako se primjenjuje), pravilnika o radu (ako postoji), ugovora o radu ili odluke uprave (ako postoji). U suprotnom, poslodavac nije dužan nadoknaditi taj izdatak zaposlenika.

 

ako je posrijedi korištenje privatnog automobila za službene potrebe kada zaposlenik po nalogu poslodavca ide na službeni put ili koristi za lokalnu vožnju u krugu od 30 km od sjedišta poslodavca tada temeljem obračuna putnog naloga (poslodavac odobrava korištenje privatnog automobila) ili obračuna locco-vožnje(poslodavac odobrava korištenje privatnog automobila)zaposlenik ima pravo na naknadu. Najčešće ta naknada je do neoporezivog iznosa - 2kn/km. Njome se pokriva izdatak goriva i amortizacija privatnog automobila.

 

Potvrda o cijeni autobusne karte je relevanta za određivane iznosa isplate naknade prijevoza na posao i s posla ako postoji pravo zaposlenika na naknadu. vidi članak 13. stavak stavak 2. Pravilnika o porezu na dohodak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene zanima ovaj slučaj :

 

Ako radnik za svoj svakodnevni dolazak na posao dobija novčanu naknadu za gradski autobus recimo 1.zone u vrijednosti pokazne karte .

 

Onda se desi da taj radnik bude 10 dana na bolovanju .

 

Dali mu poslodavac , smije umanjiti za tih 10 dana novčani iznos , od iznosa koji je dobio za pokaznu kartu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

josavka je napisao:

Mene zanima ovaj slučaj :

 

Ako radnik za svoj svakodnevni dolazak na posao dobija novčanu naknadu za gradski autobus recimo 1.zone u vrijednosti pokazne karte .

 

Onda se desi da taj radnik bude 10 dana na bolovanju .

 

Dali mu poslodavac , smije umanjiti za tih 10 dana novčani iznos , od iznosa koji je dobio za pokaznu kartu ?

 

 

ako poslodavac nadoknađuje izdatak mjesečne karte onda bolovanje, godišnji odmor i drugi opravdani izostanci s posla ne utječu na % nadoknade mjesečne karte tj. nadoknađuje ukupan iznos.

 

ako poslodavac nadoknađuje izdatak dnevne karte tada će u navedenim slučajevima nadoknaditi samo za one dane kada je zaposlenik dolazio na posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija