Jump to content

Savjet oko rastave, alimentacija


Bezimeni

Preporučene objave

Ovaj prvi dio i nije toliko bitan tj opisuje kako je sve krenulo pa ako se kome da čitati da popuni sliku.

Oženio sam se djevojkom koju sam jako malo znao viđali smo se povremeno max 1 put tjedno, radio sam jako puno 2-3 posla jer sam živio solo kao podstanar i student a htio sam neku samostalnos tj dokazat si da mogu sam.Pva plaća je služila za plačanje podstanarstva druga za režije i dio hrane a treća kada je znala leć za ostatak troškova auto, benzin, kava. Došlo je ljeto i družilo se malo intenzivnije nakon čega je cura zatrudnila. Zaljubili se i sve već kak ide oženili se. Kao poklon za svadbu na poslu s redovnom plaćom dobio sam otkaz jer sam morao biti slobodan tj raditi od 05-20, ne svakodnevno toliko dugo ali moglo se oduziti, a to više nisam mogao na drugom poslu sam morao dati otkaz zbog inzistiranja tada već supruge jer sam radio po klubovima a tamo ima jako puno drugih cura (čitaj ljubomora, shvatljivo). Nakon sto su mi srezana toliko primanja a drugog posla nije baš bilo tj znao je uletiti povremeni fuš podstanarstvo je ispalo iz opcije. Kako nisam ni ja baš zelio a ona definitivno odbijala zivjeti kod mojih preselili smo se kod njenih (najveća greška). Kako nisam neko vrijeme, par mjeseci 4-5, mogao naći posao s redovnom prijavom morao sam se snalaziti na crnom tržistu da bi uspio skupiti za osnovne potrpštine, kada su krenule priče njenih da ili se skitam(dok sam tržio posao ili odrađivao fuševe) ili sam doma ljenčari ne zelim si naći posao...nju sam uspio prijaviti (platio prvatniku doprinose da bude zaposlena da dobije bar porodiljni jer cura u zivotu nije radila od novaca dobivenih na svadbi)..nakon toga situacija se uspjela smiriti tj konačno sam i ja našao posao...kako sam se morao posvetiti prvenstvenom poslu fax je ostao na 4 godini...po dogovoru ona se prebacila na upavni(čitaj ja sam trčao na pravo prebacivao papire podigao i dao izraditi index za nju nabavio početna predavanja tj skripte i predavanja za 3 ispita saznao za profesore uglavnom ostalo je sad učenje dok je doma jer ima 1/2 čuvanja trudnoće i 1 godinu porodiljni pa ako treba ja ću zapeti malo više pa nek završi i godinu poslje da se može zaposliti)...na sve to knjigu nije otvorila a još jedan dio novca sa svadbe bačen u vjetar. Kako nije završila fax tj višu ponude za posao nisu bile bog zna kakve jer nije imala iskustva u ničemu a ništa nije ni završila od srednje...zbog toga sam trebao odrađivati fuševe jer su se troškovi počeli povećavati a prošlo je više od dvije godine djeteta i novci koji su dobiveni na svadbi su se istopili. Tada su opet počele priče kako sam lutalica i kaj ja znam kaj sve ne(bez obzira kaj sam pisao svaku kunu di sam potrošio da mi ne mogu prigovarati da trošim novce na kave i kaj ja znam kaj) Brigu oko svih režija koje su se počele penjati i na 2300-2500kn vodio sam ja jer njeni imaju i garažu 100kn pričuva i telefon koji se penjao i do 450kn voda i ostalo uglavno sve je islo preko moje kartice. Naravno pridodamo li tome i auto pa benzin pa registraciju pa podosta hrane vani jer moja žene ne KUHA, pa njeni zubari, doktori, pa kućne potrpštine skupi se...već tad mi je postalo muka jer nikad dosta. Cijela plaća odlazila je na to sto je ureno i evidentirano...ona je znala odratiti povremeno negdje po tjedan dva i onda reć kako nemože jer ovo ili ono ili joj daju otkatz ("a" joj nisam rekao za to, nešto možda povremeno u nekaj svađi kad me uzmu na red zakaj ne dajem još više tj zakaj ne tražim svoje da nam oni ulete s još nekim novcima...nakon čega(kreten) raskinem štednju koju su moji plačali za unuka da bi pokrio njene minuse i master i ostala dugovanja koja je napravila...

U međuvremenu sam uspio naći još bolje plaćeni prijavljeni posao ali više se radilo a onda je krenulo da se kurvam okolo jer me nema od 7 ujutro do 7 naveče sad više nisu problem novci jer sve se uspjelo poplaćati sad sam kurviš i kaj ja znam...da napomenim izlazo sam van da se družim s ljudima, alkohol u jako malim ili skoro nikakvim količinama, nakon što sam odradio cijeli dan, povremeno se ostalo i do jutra, u 70% slučajeva zvao sa i ženu ali nju ili boli glava ili ne voli tu muziku ili joj ne paše ekipa il nešto uvjek... roštilji, obiteljska druženja, druženja s ekipom koja isto ima djecu za nju su strana, e baš sad nešto opet ili ona baš sad mora čistiti(zivimo u sobici od 15 kvadrata...

 

...stvarni problemi izlaze na vidjelo kada sam saznao da sam teško bolestan tj ustanovili su mi tumor..tada su me 4 dana prije operacije izbacili iz kuće tj rekli su mi da si stvari pokupim u garaži i da ne dolazim više( razlog otišao se vidjeti s prijateljim poznanicima malo zabaviti vani, sam da ne mislim na zdravlje, naravno ona nije hjela samnom)...e da i nek izvolim opunomoćiti nju na svoj tekući račun...naravno to sam odbio ali otvoro sam trajni nalog na tekućem da mi prebacuju novce za alimentaciju, tj sve režije i njene i od malog i od njenih na njen tekući..

..kako su mi roditelji prosvjetni radnici poznaju dosta ekipe koja opet zna druge i tako dalje uglavnom uspjelo se doći do doktora kao preko veze i s velikom pažnjom su mi pristupili..naravno dali krivu prognozu i skoro sam prvi put odapeo jer tumor nije bio taj koji su oni rekli...aj prošla nekako operacija ja se žalio na nogu a oni meni da kaj si ja umišljam otpuste me kući a ja drugi dan na 41 C...natad u bolnicu kad gle vraga cijela noga, krenulo u drugu nogu i prema plućima tj srcu kompletno začepljene vene kave(glavna vena imamo jednu u jednoj i jednu u drugoj nozi te jednu koja onda vodi do srca)..da skratimo uspio sam se izvući i iz toga...došao sam naveče u bolnicu jer je doktor koji me je operirao bio baš dežuran inače ne bi išao i ne bi se više nikad probudio jer bi do jutra stiglo u pluća, srce i gecrkt...

 

...uglavnom opet sam se vratio ženi prvenstveno radi maloga jer obožavam to dijete i NEMA te stvari koje ne bi napravio radi njega ...dogovor je bila da ona sad razujem moje razloge zašto ja moram izaći i da bu se ona probala promjeniti( hrani dijete od 6.5 godina, konstantno urla na njega i svađa se kao da i ona ima 6 godina, ne kuha, hrana su voćni jogurti, danonino i ostale stvari za koje nemamo sad novaca, na cipele od 800kn od brušene kože bez pardona će staviti blatnjave cipele, kuhanje jednom tjedno ali evo napravila sam mahune pa odi po hrenovke ak hoćeš do duća i skuhaj ih, krumpir ili prilog kaj bu ti to imaš kruh, po meni to nema veze s skuhanim obiteljskim obrokom, konstante laži i za totalno nevažne stavari, ormar kao da je pala auomska nema odjeljno majce kratkih rukav, dugih rukava trenirke uglavnom sve nabacano, speglano sam dozivio možad 5 puta u zivotu od nje, kad se čisti soba onda se na krevet gdje držim glavu stavlja prljava vraća za sjedenje koja je stajala na podu općenito stvari s poda na krevet koji ama baš ničim nije zaštitila pa kaj ja sam usisala a to kaj sad ti moraš spavati na prasini koju sam prvo pokupila s poda i stavila ti pod glavu kaj ima veze, pretrpavanje vešmašine tako da se često desi da se na majici stvori fleka jer je deteđent ostao na tom djelu jer se nije uspio ispati, 4 usisavača koja je uspjela strgati u 7 godina braka da ne brojim koji broj posuđa je polomila, zadnjih 2 godine dala je 20 000 kn na vozački koji je pala ni sam više ne znam koliko puta i još nije položila auto koji su mi kupili roditelji stavio sam na njeno ime jer sam računao da bu položila, i tako u nedogled, da ne nabrajam dalje jer mi je opet muka u želucu...svako malo je u crvenom nedopustenom minusu ovaj mjesec sam 3000kn, ZNA da je psihički bolesnik ali dan danas NE SHVAĆA dokumentirano od doktora-(nisam ni znao kad smo se ženili to je prešutjela) četo urla na dijete ne zna postaviti neke osnovne norme ponašanja

...sad sam se i ja više pogubio...

...uglavnom zadnja kap koja je prelila čašu je bila prevara s kolegom s posla koju je non šarlantno priznala uz uzrećicu

"pa kaj sad", bumo se sad malo varali dok možemo pa onda kad ne budemo mogli onda bu mo se smirili...da ne spominjem da joj se jedna kuma nakon što se rastavila doslovno proku... to su i same "babe" u parku komentirale jer je skroz zapostavile dijete od 6 godina i svakodnevno izlazi s drugim likovima, kolegica s posla, inače majka dvoje dijece, više ni ne zna broj muškaraca s kojima je spavala u braku i tako to...

 

....uglavnom odlučio sam se rastaviti, sve joj ostavljam ne treba mi niš osim kompa i stala jer sam se vratio na fax i sad konačno završavam :) obavili smo prvi sud i prvo mirenje...tamo su mi rekli da je minimalna svota za alimentaciju 1000kn i da to moram plaćati bez obzira radio ili ne, nek izvolim raditi na crno ako treba...problem je u tome kaj idem u 12 mjesecu u penziju radi zdravlja(gore navedeno) posao na crno teško da bum našao u uvakom stanju a ako nešto i uspijem povremeno naći morao bi dati majci jer ću pasti na njen teret jer se selim kod nje...

...penzija će mi biti oko 1000kn da li je moguće plačati 500kn alimentaciju da mi 500kn ostane za to kad viđam djete za benzim 2 put tjedno ga vodim na trening da kad odemo do jaruna ili bundeka da mu kupim sladoled ili neku stvarčicu kad odemo negdje, kad su dječiji rođendani da mogu kupit poklon za tu drugu djecu il njemu kad je rođendan ili kad je za vikend kod mene da odemo do bazena kamo god krenuli nekaj mi treba novaca...ako mi majka već daje krov nad glavom i hrani me da ne mora još mi davati i za unuka....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Kada pročitam ovakvu tužnu priču mogu samo konstatirati da sam ja još i dobro prošao. U mojoj priči ima podosta sličnosti sa Vašom; iako ne i u posljedicama.

 

Glavu gore! Mislite na svoje dijete i svoje zdravlje! Uz takvu majku Vaše dijete će Vas trebati!

:palac:

Naučite podnositi stres koji Vam 'proizvodi' supruga. Nije isključeno, čak je i vjerojatno, da je to pomoglo razvoju Vaše bolesti.

 

U određenim okolnostima ( kakve su i Vaše) alimentacija se može odrediti u 50% propisanog iznosa.

 

Svakako proučite Obiteljski zakon.

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija