Jump to content

tužba sudu zbog neisplačene plače


cigo1

Preporučene objave

Poštovani,

poslodavac kod kog sam radio ostao mi je dužan isplatiti dvije plače u 2007 g.(za 11 i 12mj). napravili smo sporazumni raskid jer je trebao zatvoriti obrt. Obečao je isplatiti me na neki način u roku god dana. Isto nije učinio a i obrt nije zatvorio. Pronmjenio je telefone, a na pismo s povratnicom ne odgovara. Tražio sam ga i u mjestu stanovanja, no međutim on radi naravi posla nije u tom mjestu, nego na dužim odsustvovanjima iz istog. Napominjem da nisam dobivao obračune plaća pa i za neisplačene plače, nemam obračun.

 

Interesira me:

1. mogi li ja istog tužiti tužbom na temelju izvoda iz banke na kojim se vidi kako nisam dobio odnosne plače (uvijek sam plaču primao preko iste banke)?

2. Moram li osobno doči na sud (nije u mom mjestu stanovanja)ili mogu samo napisati tužbu i poslati je poštom sudu?

3. koliko moram platiti i što prilikom utužanja (trošak tužbe)?

 

Pozdrav svima koliko vas ima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

teska situacija....

 

Znam da se možeš obratiti inspekciji rada, jer ti nije dao platne liste i to će ga jaaaaako skupo kostati!!:)

Nakon toga se obrati na mirovinsko, HZMO, i erci im da podnesu tužbu za ovrhu ukoliko ti nije platio davanja za mirovinsko i sve što treba.(o tom se brinu oni, nakon tvog zahtjeva)

Što se tvojih novaca tiče, možeš pokušat ostvarit svoja potraživanja kada dobiješ platnu listu(poslije inspekcije plus obavezno zatraži zatezne kamate)

Ovrhu sastavi sa javnim bilježnikom, doći će te cijeli taj proces oko 500-1000 kn, ovisni o oinosu, al ćeš ubrzo vidjeti novčeke:)

Sud je jako spor, i ne savjetujem ga s obzirom da imas roj od tri godine, a čekat ćeš ziher god dana

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

damirche je napisao:

teska situacija....

 

Znam da se možeš obratiti inspekciji rada, jer ti nije dao platne liste i to će ga jaaaaako skupo kostati!!:)

Nakon toga se obrati na mirovinsko, HZMO, i erci im da podnesu tužbu za ovrhu ukoliko ti nije platio davanja za mirovinsko i sve što treba.(o tom se brinu oni, nakon tvog zahtjeva)

Što se tvojih novaca tiče, možeš pokušat ostvarit svoja potraživanja kada dobiješ platnu listu(poslije inspekcije plus obavezno zatraži zatezne kamate)

Ovrhu sastavi sa javnim bilježnikom, doći će te cijeli taj proces oko 500-1000 kn, ovisni o oinosu, al ćeš ubrzo vidjeti novčeke:)

Sud je jako spor, i ne savjetujem ga s obzirom da imas roj od tri godine, a čekat ćeš ziher god dana

pozz

 

Damirche,

radi se o 10.000 kn. Napravit ću tako kako si kazao. Nekako sam ga(poslodavca) htio "poštedjeti" dodatnih problema,jer ih je dosta imao sam sa sobom. Mislio sam, ako se javi prepoloviti taj dug. No s obzirom da se nije ponio korektno i nije se javio, ne preostaje mi drugo do rečeno sa tvoje strane. Hvala na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija