Jump to content

stambeno zbrinjavanje obitelji umrlog branitelja


lina0007

Preporučene objave

poštovanje!

zamolila bih vas za pomoć!

ja sam kao dijete umrlog hrvatskog branitelja ove godine predala zahtjev za dodjelu stana kao stambenog zbrinjavanja jer živim sa suprugom i 3godišnjom kćeri u maloj kvadraturi kod suprugovih roditelja.rečeno mi je da imam pravo na 35m2.znam da popis prijavljenih treba izaći oko veljače 2010, ali me zanima koliki je otprilike vremenski period dok se stan zaista ne dodijeli?

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lina0007 je napisao:

poštovanje!

zamolila bih vas za pomoć!

ja sam kao dijete umrlog hrvatskog branitelja ove godine predala zahtjev za dodjelu stana kao stambenog zbrinjavanja jer živim sa suprugom i 3godišnjom kćeri u maloj kvadraturi kod suprugovih roditelja.rečeno mi je da imam pravo na 35m2.znam da popis prijavljenih treba izaći oko veljače 2010, ali me zanima koliki je otprilike vremenski period dok se stan zaista ne dodijeli?

unaprijed hvala

 

Pravo na stambeno zbrinjavanje imati ćete samo ukoliko ste se u trenutku podnošenja zahtjeva nalazili na redovnom školovanju, što mi se čini da kod Vas nije slučaj. Ukoliko jeste, ostvarivanje prava na dodjelu stana ovisiti će o rasploživim stanovima, a što zbog situacije i trenutnog usporavanja gradnje stanova može dosta potrajati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja jesam redoviti student i imam pravo na stambeno zbrinjavanje po tom pitanju, samo me zanimao vremenski period ili nečije iskustvo slično mome. znam da su raspoloživi stanovi u sopnici, vrbanima i sesvetama na raspolaganju za stambeno zbrinjavanje branitelja i obitelji branitelja.sve te tri lokacije biti će na raspolaganju za dodjelu stanova. a po mome saznanju danas velik broj tih stanova nije prodan...pa se nadam da bi ta situacija pomogla ubrazanju rješavanja stvari :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadanja ti je dodjela stanova u Zagrebu bila 2006. godine kada su se dijelili stanovi u Španskom.Stanovi u Vrbanima, Sopnici i Dubokom Jarku su ti u fazi pripreme izgradnje, tako da, s obzirom na stanje u državi, nije realno očekivati njihov završetak u slijedeće 2 godine. Bandićevi stanovi su ostali neprodani, ali nisu kupljeni jer su kao loše kvalitete. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

5. PRAVO NA STAMBENO ZBRINJAVANJE

Članak 36.

 

(7) Djeca smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata ostvaruju pravo na stambeno zbrinjavanje prema ovom Zakonu ako su u trenutku podnošenja zahtjeva bili mlađi od 15 godina, odnosno ne stariji od 26 godina i ako su na redovitom školovanju.

(8) Pravo na stambeno zbrinjavanje imaju i članovi uže obitelji u slučaju smrti HRVI iz Domovinskog rata, ako su imali zajedničko prebivalište s umrlim u trenutku njegove smrti, s time da to pravo ostvaruju zajedno.

(9) Pravo na stambeno zbrinjavanje korisnici prava ostvaruju na temelju pravomoćnog rješenja o trajno utvrđenom statusu.

 

 

obrati pozornost

/s tim ako to pravo ostvaruju zajedno/

što znači ostvaruješ pravo na stambeno zbrinjavanje ali u dogovoru s ostalim članovima obitelj smrtno stradalog branitelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija