Jump to content

vjestacenje po drugi put


krusevo

Preporučene objave

pozdrav molio bih nekoga od iskusni forumasa ili nekoga koji je to sam prosao ja sam bio u tvrtkovoj 28.9 na vjestacenju potvrdjeno 100%i poslato kod g.taborskog poslije mjesec dana tocnije 5.11. dobivam opet poziv na vjestacenje u tvrtkovu razlog nisam mogao saznati zvao sam tamo i nisam dobio tocan odgovor zasto moram ponovno na vjestacenje dragovoljac vise od sto dana borbeni sektor,nemam rvi dali se moze zakljuciti ili barem oko prilike reci koji bi razlozi mogli biti,nadopuna nalaza ili ? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krusevo je napisao:

pozdrav molio bih nekoga od iskusni forumasa ili nekoga koji je to sam prosao ja sam bio u tvrtkovoj 28.9 na vjestacenju potvrdjeno 100%i poslato kod g.taborskog poslije mjesec dana tocnije 5.11. dobivam opet poziv na vjestacenje u tvrtkovu razlog nisam mogao saznati zvao sam tamo i nisam dobio tocan odgovor zasto moram ponovno na vjestacenje dragovoljac vise od sto dana borbeni sektor,nemam rvi dali se moze zakljuciti ili barem oko prilike reci koji bi razlozi mogli biti,nadopuna nalaza ili ? hvala

------------------------------------------------------------

Nemoj se naljutiti prijatelju ali iz tvog pitanja ništa nije jasno. pa evo ako možeš pojasni nam neke stvari:

1.Koje godine si bio u tvrtkovoj 28.9?

2.Kakvo 100% ti je potvrđeno i poslano 5.11.Koje godine?

3.Dali si bio ikako na plp povjerenstvu, i dali imaš ranjavanje ili bolest ?

eto to me interesira,i mislim da nije dorečeno. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krusevo je napisao:

oprosti chekirac,u tvrtkovoj sam bio 28.9. 2009 na vjestacenju radi bolesti povezane saDR(ptsp)radi ostvarivanja prava na invalidsku mirovinu,receno mi je da je poslato na vojno povjerenstvokod taborskog 2.11.2009 dobivam ponovno poziv da dodjem 5.11.2009 na vjestacenje po drugi put

----------------------------------------------------------- Opet premalo podataka ali nesmeta, pretpostaviti je da te zovu na pregled i to po meni jako brzo zbog ovog 100% ako je vezano uz rat po osnovu bolesti tj. PTSP.Mislim da dokumentacija kojom raspolažu ili je nedovoljna ili im je nešta s njom sumnjivo ,što napamet neznam.Imao sam ovdje jedan ili dva takva slučaja ali kriteriji su bili blaži, tako da im je smanjen omjer rat mir, što u tvom slučaju ako su nalazi dovoljno jaki nemora biti slučaj.Puno sreće. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krusevo je napisao:

pozdrav molio bih nekoga od iskusni forumasa ili nekoga koji je to sam prosao ja sam bio u tvrtkovoj 28.9 na vjestacenju potvrdjeno 100%i poslato kod g.taborskog poslije mjesec dana tocnije 5.11. dobivam opet poziv na vjestacenje u tvrtkovu razlog nisam mogao saznati zvao sam tamo i nisam dobio tocan odgovor zasto moram ponovno na vjestacenje dragovoljac vise od sto dana borbeni sektor,nemam rvi dali se moze zakljuciti ili barem oko prilike reci koji bi razlozi mogli biti,nadopuna nalaza ili ? hvala

 

 

 

 

Danas sam se malo raspitala, šta bi to trebalo značiti da te tako brzo zovu ponovno na vještačenje...

Nažalost, jedna dobro obavještena osoba koja je isto u tim "vodama" kaže da najvjerojatnije postupaju po prijavi...

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da se radi o pozivu na ponovno - novo vještačenje od strane vještaka HZMO-a (prvostupanjsko vještačenje...) je malo neobično i čudno, ali razlog po meni je najčešće kod drastičnog razilaženja nalaza i mišljenja vještaka i Povjerenstva i pogotovo kada vještak predloži 100% u svezi rata; ne mora biti prijava ili sl. jer da je u pitanju prijava tada Povjerenstvo za reviziju ne traži novo vještačenje od strane vještaka HZMO već traži nalaz i mišljenje vanjskih institucija (ima lista ustanova sukladno Uredbi vlade i Odluci ministrice ...) pa i po procjeni pokreće postupak za istražne radnje, a to sve da osoba niti ne zna (osim ako joj netko ne šapne... :-D ). Kod donošenja nalaza i mišljenja u drugom stupnju odlučivanja kod HZMO-a se u pravilu ne vrši pregled osiguranika ( Uredba o medinskom vještačenju u mirovinskom osiguranju,...čitaj: 99,99999999999999999%) odnosno može po procjeni od strane višeg vještaka, a da budem slikovit: u zadnjih nekoliko godina koliko intenzivnije pratim tu problematiku nisam čuo da je netko zbog vještačenja po žalbi (drugostupanjsko vještačenje) pozvan na pregled.

Jedino što se može dogoditi to je "hladan tuš": vještak se počne ispričavati u stilu ja bih a oni ne daju tada znajte da nešto "smrdi" ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

...

Da li idete ponovo na 1.st.vještačenje ili ste pozvani na 2.st.kod Taborskog?

Plemeniti, ne zbunjuj čovjeka,... napisao je poziv za Tvrtkovu..a onako usput budi rečeno: bilo bi zanimljivo znati je li netko ( u što duboko sumnjam...) ikad pozvan na pregled kod Povjerenstva za reviziju i gdje se trebao javiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da nemaš priznat satus HRVI-a (a ne znam hoćeš li ga uopće i steći - nemam podataka) i da se je u praksi pokazalo da većinu žalbi kojim se traži promjena omjera glatko odbijaju, pa još novi zakon... ovako, na prvi pogled ja se ne bih žalio...No ti najbolje znaš sve detalje i stanje u predmetu te moraš sam odlučiti, moj savjet: nemoj da te ponesu osjećaji tipa koliko je netko drugi dobio i slično. Razmisli, a nakraju krajeva ima još forumaša pa će valjda netko iznijeti svoja razmišljanja ili iskustva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bigtuna je napisao:

ok.nego ako se žalim da li mogu i ovo izgubit

Ako se žalite i žalba bude rješavana po sada važećoj regulativi vi ne možete ništa izgubiti, ali: ako se ta vaša žalba ne riješi do stupanja na snagu novog zakona postoji opsanost da se primjenom novog zakona u stilu držanja kao pijan plota, dogodi da se tada vaš zahtjev za mirovinom mora rješavati po novom i tada bi ostali bez mirovine po ZOPHBDR-a i dobili čistu "civilnu". Opasnost leži u pojmu konačnost rješenja - kolika je ta opasnost i hoće li tako biti to ne znam jer ne znam kako će se primjnenjivati i u praksi zaživjeti taj zakon. Predlažem vam kao i drugima što sam činio: konzultirati i pravnu službu HZMO-a (besplatni pravni savjeti ... ima u svakoj PS HZMO-a).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da se javim kako sam prosao u tvrtkovoj , moram reci da to nije bilo ponovno vjestacenje nego mi je receno da mi nije priznato da bolest ima veze sa DR od vojnog povjerenstva , valjda sada rade po naputku zbog novog zakona, tj. rezu koga stignu ,sada je moja med.dokumentacija poslana na civilno povjerenstvo i receno mi je da cu u roku 3-4 tjedna dobiti rijesenje ,sto mogu ocekivati s tim da imam 100% nesposobnost za rad na osnovu vjestacenje u tvrtkovoj, da li je to civilna i ili najniza braniteljska kao sto sam rekao dragovoljac sam ,vise od sto dana borbeni sektor hvala svima koji su mi pokusali savjetom ili nekom izjavom pomoci,posebno Duri posto njegovo misljenje se gotovo uvijek temelji na cinjenicama koje mogu pomoci pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krusevo je napisao:

valjda sada rade po naputku zbog novog zakona, tj. rezu koga stignu ,

 

sada je moja med.dokumentacija poslana na civilno povjerenstvo i receno mi je da cu u roku 3-4 tjedna dobiti rijesenje ,sto mogu ocekivati

 

 

Režu, istina u više slučajeva iz prakse sam saznao za isto, poglavito režu na ponovnom vještačenju za HRVI, skidaju 10 % većini osoba s kojima sam kontaktirao a koje imaju privremneno na osnovu oboljenja od PTSP-a....

 

Uvjeren sam da režu i na ostalim mjestima, a što je vidljivo po pisanju kruseva...

 

Krusevo što možeš očekivati, možeš očekivati da ti daju mirovinu - civilnu i ako ta mirovina bude manja od najmanje - minimalne braniteljske tada ćeš dobiti najmanju minimalnu braniteljsku mirovinu ( koja iznosi oko 2000 kn )...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za kompu:kolega,ako neznas iz prve ruke dali rezu ili ne ,onda pojasni kako i kome rezu,koji izlazak je na plp,od kad se lijece,sta ako izlazis treci put a dosada od prve pozitivno i sad odjednom negativno a nalazi isti ili u pogorsanju,kolega nemoj komplicirati situaciju ako nisi 100 %sigurannsvi smo napeti i to jako,za sve u postupku:prvi koji bude isao na plp neka odmah obavjesti nas sve da znamo kako i sta je bilo,mislim da bi to bilo najbolje,informacije samo iz prve ruke,nista rekla kazala,vec je dovoljno pritiska i ovako,kompa,bez ljutnje,zelim svima dobro :-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

flak je napisao:

Bez panike molim.ja sam prije par dana dobio trajno 30%,isto koliko je predloženo rješenjem P.L.P.-a.

 

slažem se sa tobom ja sam prošle godine 10.09 .2008.g treći put izašao na prvo stupanjsko liječničko povjerenstvo i odmah su mi rekli da ću na drugostupanjskom dobiti trajno jer sam stalno imao 30% hrvi teži oblik ali mora proći tri godine od prvog puta kad su moji nalazi išli na drugostupanjsko povjerenstvo i tako je i bilo čekao sam punu godinu dana da dobijem stalnu invalidnost znači tek prošli mjesec sam dobio to drugostupanjsko koje je samo izmjenilo iz privremenog hrvi u trajno . tko čeka taj i dočeka samo treba biti strpljiv i zvati telefonom da provjeriš dokle je stigao predmet i kome je dodijelit ,ali su i oni sad zatrpani do grla sa predmetima i traže razumijevanje a šta drugo nam ostaje nego čekati ,poslovica kaže strpljen spašen :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

 

 

 

čestitam flak! :palac:

Hvala dragi moj kova ,mada objektivno ne vidim razlog čestitanju.Naime u glavi mi je jedan citat koji zvuči odprilike ovako:"Dođem kući ,i pokažem rješenje gdje mi je utvrđen P.T.S.P.Obitelj mi sva sretna a ja pitam:Pa zbog čega pobogu?".
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

flak je napisao:

zkova je napisao:

 

 

 

čestitam flak! :palac:

Hvala dragi moj kova ,mada objektivno ne vidim razlog čestitanju.Naime u glavi mi je jedan citat koji zvuči odprilike ovako:"Dođem kući ,i pokažem rješenje gdje mi je utvrđen P.T.S.P.Obitelj mi sva sretna a ja pitam:Pa zbog čega pobogu?".

 

Odlično razmišljanje!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FRANJO/FRENKI je napisao:

kruševo dali si dobio 100% opču uili profi.možda bi moglo biti da se vještak zaletio kad ti je dao 100% opču a nemaš rvi.Možda je bila greška u konekciji paje vještaku skrenuta pažnja na to.Kažem možda, ko zna.Ajd objavi kad saznaš. 8-)

 

Onda se vijestaci malo,malo zaljecu

Prije par mjeseci jedan je dobio 100% opcu bez rvi-a,bio je godinu dana na bolovanju i jedna dnevna bolnica,mirovina oko 5200kn,pa ti gledaj

 

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ja koliko znam ako nes nisam krivo shvatio :misli: (Vi me ispravite ako grijesim) do sada nije ni trebala invalidnost tj.rvi da bi osoba tj.branitelj dobio mirovinu a to nije ni bio kriterij kod odredivanja omjera udijela vojnog dijela tj.civilnog znam isto tako da ima puno branitelja koji su dobili opcu nesposobnost i da je bolest 100% posljedica sudijelovanja u domovinskom ratu a rvi tada nisu ni imali a sada im se trenutno rijesava. Ili su i imali ali je bilo privremeno rijeseno s toga...

Eto toliko... da ne navodim ime sada ali moj blizak prijatelj-suborac je bas u toj situaciji.

Ratni put mu je manje vise ko i svima koji su se ukljucili prvih dana u obranu RH s tim da je on bio maloljetan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija