Jump to content

Otkaz ugovora o radu na određeno


slavonac59

Preporučene objave

slavonac59 je napisao:

meni je 31. 10. istekao ugovor o radu na određjeno. poslodavac mi je nije isplatio plaću za zadnja 3 mjeseca. u srijedu 04. 11. trebam doci po radnu knjižicu i ostale papire pa me zanima da li da uzmem dokumente iako mi je ostao dužan te tri plaće. molim savjet sta da radim?

 

Slavonac

Poslodavac ti mora dati obračune plaća. Isplačenih i neisplačenih. To mu prvo reci ako ti neda ,Zatraži ga to pimeno poštom s povratnicom. Obraćun plće je ovršna isprava. S obračunom ćeš otići javnom bolježniku koji će ti sastaviti ovršni prijedlog i poslati ga poslodavcu. ako se poslodavac bude žalio(a može se) morat ćeš ga tužiti sudu. Dakle ti mu priprijeti kad budeš s njim razgovarao da ćeš otići na inspekciju rada. Ako ne odreagira onda i otiđi ne inspekciju. Neisplata plače i ne davanje obračuna plaće su teški prekršaji poslodavca za koje su zapriječene kazne do 100000 kn.

Mislim da kad vidi da ti znaš, isplatiti če ti sve do zadnje lipe. Osim ako nije glup.

Sretno Slavonijo! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija