Jump to content

tužba ex za smanjenje aliment.


malagarava

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Dobila sam tužbu bivšeg supruga za smanjenje aliment.

Do sada je davao 1/3 plaće.

Ponovno se oženio i dobio dijete.

Ja sam se ponovno udala ali nemamo nove djece.

Moj suprug plaća isto alimentaciju za dijete iz prvog braka.

E sad se moj bivši poziva na mog sadašnjeg supruga i da doslovno više ne želi uzdržavati sve nas, nego samo svoje dijete(6 god.) sa 980 kn mjesečno.

Do sada je iznos bio 2200 kn.

Čini se puno no to je bilo sporazumno.

Ja imam stan u vlasništvu za koji imam kredit na 27 godina u iznosu 3000 kn. Iz bivšeg braka vučem još amex na moje ime koji je napravljen za troškove auta koji je odvezao bivši suprug ali je amex na moje ime pa ne mogu ništa (iznos 22000 kn.)

Bivši je naveo da ima i on i supruga svaki kredit od više od 2000 kn za što nije naveo dokaze.

Primanja svoje supruge koja isto doprinosi uzdržavnju njegovog novog djeteta nije isto naveo ali se uredno pozvao na mog supruga.

Moj suprug ima daleko manja primanja od bivšeg i stvarno jedva vučemo kraj sa krajem..

Kakve veze ima moj suprug sa uzdržavanjem djeteta mene i bivšeg???

Bivšem suprugu je smanjena plaća na 6000 kn i razumijem da je išao na smanjenje ali me šokirao iznos i pozivanje na mog sadašnjeg supruga dok o svojoj supruzi nije ništa naveo osim da je kreditno opterećena i na porodnom.

Molim da mi pomognete što da radim??

Da li da odgovaram na tužbu??

Napominjem da uistinu su sva do sada sredstva koja je otac davao utrošena na dijete. Dijete ima astmu što za mene znaći svaki mjesec bolovanje od bar tjedan dana.

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako je nastupilo puno novih okolnosti, i bivši s punim pravom ( po mom mišljenju) traži izmjenu.

Hoće li to na kraju ispasti baš koliko on traži...

 

Pokušajte se ipak dogovoriti.

Svakako uzmite u obzir da je iznos koji je do sada davao bio rezultat dogovora, i da sud (vrlo moguće) ne bi odredio taj iznos.

Krediti se ne uzimaju u obračun. Dug po kartici zbog auta vjerojatno je rezultat je podjele bračne stečevine (njemu auto, vama stan?, namještaj,?...)

 

Ako se već ne možete dogovoriti za neki iznos između dva spomenuta, u odgovoru na tužbu stavite naglasak na bolest djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno je meni da su se njemu promjenile okolnosti. Ali nije mi jasno kakvu tu igru igra sa mojim suprugom???

Za amex je na sudu rekao da ga ne želi plaćati iako je svjestan za što je utrošen. I nisam mogla ništa niti sam imala novaca za nekakvog odvjetnika da to utjeruje. Amex traži svoje a na moje je ime.

U stanu je živio vrlo kratko, nije mi ni sudužnik ni jamac pa se za stan nije ni otimao jer je ostao samo tada kredit na 30 godina.

Auto je bio dar mojih roditelja - ali kako je glasio na njega na kraju sam ga dala.

Za namještaj u stanu su isto dali moji ali sve je to teško dokazivo tako da sam bila sretna sa tim da mi je ostao taj dom iako je kredit prestrašan.

Ono što mene ljuti i frustrira su njegove rijeći da me želi uništiti i doslovno natjerati da ostanemo na cesti...

On živi u stanu koji je u vlasništvu njegove supruge.

Moje dijete se vodi kao neurorizično dijete mada fala bogu nema nikakvih posljedica i to ne bih navodila.

Ali ovo sa astmom je stvarno činjenica za ozbiljno.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija