Jump to content

Otvaranje obrta (nakit i delicije/slastice)


bambolina

Preporučene objave

Dobar dan,

iako sam vec dva sata za kompom i trazim odgovor na svoja pitanja to mi ne uspjeva!

Naime zanima me dlai izrada nakita i delicija/slastica spada u nevezani tj.slobodni obrt?

Voljela otvoriti obrt u kojem bi pravila nakit i izradjivala figurice od raznih materijala ali ujednino bi pravila i neke delicije poput arancina, kandiranih naranci, suhih sljiva i marelica u cokoladi, vocnih salama od shog voca, izrada likera od kupljene gotove rakije i voca, izrada kompota i djemova od kupljenog voca...i sl.).

Brine me to oko delicija - ne znam dali to spada u taj slobodni obr.

Svoje proizvode bi prodavala preko prijatelja i poznanika a na ljeto postoji mogucnost da sama otvorim stand na moru ili cak da svoje proizvode prodajem ljudima koji imaju standove pa da oni prodaju krajnjem kupcu.

Skolu koju sam zavrsila nema nikakve veza sa time ali kako to volim raditi i vec sada dosta toga radim za prijatelje i rodbinu - voljela bi otvoriti obrt kako bi mogla i svoje radove nuditi i prodavati i drugima.

Hvala svima unaprijed!

Pozz!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

32.1 :Proizvodnja nakita,imitacije nakita (bižuterije) i srodnih djelatnosti, spada u slobodne obrte

 

10.82. :Proizvodnja kakao,čokoladnih i bombonskih proizvoda (ovaj razred uključuje:proizvodnju kakaa,čokolade,bombona,karamela,kašua,nugata,fondana,ušećerenog voća,orašastog voća,kora od voća...)i slobodni je obrt.

 

11.01. :Destiliranje,pročišćavanje i miješanje alkoholnih pića (proizvodnja destiliranih alk.pića:rakije,džina,likera,proizvodnja pića miješanih s destiliranim alkoholnim pićima...),slobodni obrt

 

47.8 :Trgovina na malo na štandovima i tržnicama,slobodni obrt

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija