Jump to content

Koliko treba platiti m3 za struju i vodu prije gradnje


hortenzija8

Preporučene objave

Molim vas informaciju koliko su eliki iznosi koje se mora uplatiti po m3 prilikom dobijanja uvjeta za gradnju?

 

Cijenu za geometra znam, za ovlaštenog arhitekta znam a sad mi još nedostaje ovaj podatak za plaćanje priključka za struju i vodu po m3.

 

Naime, ako nemam novaca da to sada sve plaćam, mogu li smanjiti te troškove ako zatražim uvjete za gradnju za objekt od "samo" 100 m2 jer ću tada manje platiti za struju i vodu po kubiku prostora.

Naime, namjera mi je sagraditi jedan dio a onda kasnije zatražiti dozvolu za još 200 m2 koliko je i dozvoljeno po urbanističkom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

prema mojim saznanjima i već gotovom projektu u VŽ Županiji je cijena komunalne naknade 10 Kn/m3. Isto toliko iznosi vodoprivredna naknada.

Ovo se odnosi na stambene objekte, dok za privredne subjekte (obrte, doo je cijena dvostruka.

 

Priključke na komunalnu infrastrukturu plaćate na temelju zatražene energetske snage u kW (ovdje je 1650,00 Kn/KW).

Vodopriključak se plaća oko 6000 Kn.

Cijene ovise o županiji a unutar istih i o lokalnoj samoupravi.

A vaša zamisao o djelomičnom Rješenju za uvjetima gradnje je vrlo loša jer ćete morati 2 puta čekati papire i plaćati Projekt, naknadu i majstore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hortenzija8 je napisao:

Molim vas informaciju koliko su eliki iznosi koje se mora uplatiti po m3 prilikom dobijanja uvjeta za gradnju?

 

Cijenu za geometra znam, za ovlaštenog arhitekta znam a sad mi još nedostaje ovaj podatak za plaćanje priključka za struju i vodu po m3.

 

Ono što Vas vjerojatno interesira je cijena komunalnog i vodnog doprinosa.

Taj iznos uvelike ovisi o mjestu gradnje, a i unutar gradova su različite zone naplate od centra prema periferiji. Zagreb, npr. ima 7 zona, a srednja cijena je nekih 180 kn/m3. U manjim naseljima i na selu varira od 50-120 kn/m3.

Moguće je dobiti i na otplatu, a za jednokratno plaćanje ima popust.

Vodna naknada u Zagrebu i na moru je 40 kn /m3, a u ostalom dijelu RH osim područja posebne skrbi 20 kn/m3.

 

Priključci su struja (min. cca 11000 kn - min.4,6 kW , voda i kanalizacija (3000-10000, ovisno o naselju), itd.

 

Geometar će ukupno izaći oko 20000 kn, sa arh. ste se dogovorili( tu je još i nadzor, koji morate imati)...

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Priključak za struju i vodu ne plaća se po m3 , već struja po zakupljenoj snazi -.Nazovite HEP i tražite dopustivi minimum.

 

Komunalni doprinos se plaća po m3.Postoje po raznim općinama odluke o oslobađanju od plaćanja dijela kom. dop. kada osoba rješava stambeno pitanje i ima prebivalište najmanje 10 g.

 

 

Pozdrav 1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Poštovani !

 

Priključak za struju i vodu ne plaća se po m3 , već struja po zakupljenoj snazi -.Nazovite HEP i tražite dopustivi minimum.

 

Kao što sam napisao, min. priključak (zakupljena angažirana snaga) za obiteljsku kuću je 4,6 kW , uz cijenu oko 2000 kn/kW (uklj. pdv). Tu je još i trošak samog priključenja - kablovi, strujomjer, priključni ormarić... ukupno oko 11000 kn.

 

Lokalni elektrodistributeri ponekad imaju specifična pravila, npr Elektra Zagreb propisuje da se mora pribaviti isključivo njihov atestirani ormarić, drugdje ga možeš sam nabaviti i ugraditi...

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hortenzija8 je napisao:

Zavrtilo mi se u glavi! Kako realizirati plan gradnje a da bude po etapama, jer jednostavno toliko novaca za platiti odmah u startu nemam!

 

U gradu Zagrebu je bio popust na komunalni doprinos za građane sa manjim primanjima po članu obitelji. Ne znam vrijedi li to još uvijek, i imaju li i drugi takav propis.

 

Mislim da je bio popust za one koji prihodima ispunjavaju uvjet za dječji doplatak, tako nešto. Popust je bio 60-90% ali samo za gradnju do 600 m3, tj, otprilike 200 m2.

 

Provjerite u lokalnoj upravi.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija