Jump to content

Što kad radnici uzmu papire sa sobom


lylette

Preporučene objave

Evo zanimljivog primjera: djelatnici jednog poduzeća uzeli su sve Ugovore o radu, prijave i odjave sa sobom onog dana kad su otišli iz poduzeća.Kad su došli po otkaz Ugovora o radu uzeli su sve papire i sami sebe odjavili. Naravno ni službene mobitele nisu vratili nego su ih prodali a pretplata ide.A li to već nije problem koji mene zanima. Konkretno: kako dokazati (papirologijom) da su oni tamo uopće radili, kada nigdje nema ni jednog papirića u uredu? Jer podaci o djelatnicima se čuvaju trajno radi budućeg dokazivanja prava na mirovinu. Napomena: na telefon se ne javljaju, ne može se doći do njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lylette je napisao:

Evo zanimljivog primjera: djelatnici jednog poduzeća uzeli su sve Ugovore o radu, prijave i odjave sa sobom onog dana kad su otišli iz poduzeća.Kad su došli po otkaz Ugovora o radu uzeli su sve papire i sami sebe odjavili. Naravno ni službene mobitele nisu vratili nego su ih prodali a pretplata ide.A li to već nije problem koji mene zanima. Konkretno: kako dokazati (papirologijom) da su oni tamo uopće radili, kada nigdje nema ni jednog papirića u uredu? Jer podaci o djelatnicima se čuvaju trajno radi budućeg dokazivanja prava na mirovinu. Napomena: na telefon se ne javljaju, ne može se doći do njih.

lylette,

a gdje su bile "mačke" dok su "miševi papali papire"???????????Ovo ne razmem? :-D :smijeh3: kaj su možda

kadrovsku(pravnu) ili koju drugu službu i poslodavca :hipnotizer: I kakva je to j....a firma?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavuj je napisao:

HZMO vodi evidenciju o prijavama i odjavama radnika.

A kad dođe vrijeme za mirovinu onda šalju dopis ukoliko neki dokument o plaćama nedostaje radi kompletiranja papirologije.

 

Ovako još nešto nisam čula. Kakva je to firma?

 

 

 

 

:smijeh:http://www.legalis.hr/uploads/icon_lol.gif

 

Ja sam čul. Ovo mpže bit samo u jednoj državi :bananko:-DOĐIJI! Ta ti je na Balkanu i objavila je opću rasprodaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a gdje su bile "mačke" dok su "miševi papali papire"???????????Ovo ne razmem? :-D :smijeh3: kaj su možda

kadrovsku(pravnu) ili koju drugu službu i poslodavca :hipnotizer: I kakva je to j....a firma?

 

eto sad se ti zamaraš detaljima.direktor je bio na službenom putu.Svi djelatnici su za vrijeme njegove odsutnosti uzeli sve iz poduzeća jer su imali ključeve od ulaza. Naravno ne bi se oni sami toga sjetili da nisu imali vođu cijele operacije.

Samo za neupućene ovo nije prvo poduzeće na koje sam naišla a da je u ovakvoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lylette je napisao:

a gdje su bile "mačke" dok su "miševi papali papire"???????????Ovo ne razmem? :-D :smijeh3: kaj su možda

kadrovsku(pravnu) ili koju drugu službu i poslodavca :hipnotizer: I kakva je to j....a firma?

 

eto sad se ti zamaraš detaljima.direktor je bio na službenom putu.Svi djelatnici su za vrijeme njegove odsutnosti uzeli sve iz poduzeća jer su imali ključeve od ulaza. Naravno ne bi se oni sami toga sjetili da nisu imali vođu cijele operacije.

Samo za neupućene ovo nije prvo poduzeće na koje sam naišla a da je u ovakvoj situaciji.

 

A, policija? A sud? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija