Jump to content

prava HRVI-a prilikom tehnološkog viška


markatos

Preporučene objave

Poštovani, prije 17 godina primljen sam u Financijsku agenciju prošavši natječaj na kojem mi je veliku ulogu

odigrala potvrda o statusu Hrvatskog ratnog vojnog invalida,

a po zakonu sam imao prioritet ispred drugih kandidata. Naravno, imao sam potrebnu stručnu spremu, znanje ....

Sada uskoro iz Financijske agencije kao tehnološki višak izlazi oko 1200 ljudi i mene zanima da li imam kakva prava po zakonu o radu ili nekom drugom zakonu da budem zaštičen od otkaza ili da imam neki prioritet kod ostanka na poslu glede drugih kandidata.

Unaprijed hvala za odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

markatos je napisao:

Poštovani, prije 17 godina primljen sam u Financijsku agenciju prošavši natječaj na kojem mi je veliku ulogu

odigrala potvrda o statusu Hrvatskog ratnog vojnog invalida,

a po zakonu sam imao prioritet ispred drugih kandidata. Naravno, imao sam potrebnu stručnu spremu, znanje ....

Sada uskoro iz Financijske agencije kao tehnološki višak izlazi oko 1200 ljudi i mene zanima da li imam kakva prava po zakonu o radu ili nekom drugom zakonu da budem zaštičen od otkaza ili da imam neki prioritet kod ostanka na poslu glede drugih kandidata.

Unaprijed hvala za odgovor

markatos pozzz,

prema čl.3 ZOR-a koji govori o izuzecima od zabrane diskriminacije u st.2. isti kaže:

"Sve mjere predviđene ovim ili posebnim zakonom i odredbe ovog ili posebnog zakona,kolektivnog ugovore,pravilnika o radu,ugovora o radu koje se odnose na POSEBNU zaštitu i pomoć određenim kategorijama radnika,a posebice one o zaštiti INVALIDA,.......ne smatraju se diskriminacijom, niti smiju biti temelj diskriminacije.

Dakle pošto Vi jeste invalid i to HRVI, prema ovom čl.ZOR-a vi možete imati pravo "izuzeća" prilikom otkaza ugovora o radu. S obzirom da radite u Financijskoj agenciji (vjerojatno FINA) Vi sugurno imate pravilnik o radu i druge akte koji reguliraju radne odnose. Trebate se informirati kod sindikata koja su Vaša prava u smislu ovog članka 3. ZOR-a.

Ja osobno dovoljno ne poznajem Zakon o braniteljima i što on "kaže" o Vašem problemu, no logično bi bilo da Zakon bude u Vašem slučaju ,na Vašoj strani(da se tako malo nespretno izrazim).

Osim toga ZOR govori učl.12 i o primjeni najpovoljniojeg prava za radnika temeljem općih propisa obveznog prava ,pa bi Vi uvažavajući i ovu činjenicu trebali biti zaštićeni od otkaza poslodavca.

U nadi da sam Vam bar malo pomogao i da će te ostvariti svoju želju da ostanete raditi, srdaćno Vas pozdravljam. :vojak:;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija