Jump to content

opis poslova-pomoć!


paloma

Preporučene objave

paloma je napisao:

Zna li tko nešto o opisu posla u pravilnicima koje donosi poslodavac.Kako se opis posla definira,npr.'dežura po rsporedu'...smije li biti tako općenita formulacija,jer što znači 'po rasporedu'? tako te može staviti da dežuraš i vikendom jer je po 'rasporedu?.

 

Odgovor na tvoje pitanj ovisi o više faktora.1.veličina tvoje firme (imali ona radničko vijeće, imaš li sindikat, jeli tvoj poslodavac potpisnik kolektivnog ugovora )2. kojom se djelatnošću bavi tvoj poslodavac (jeli firma državna ili privatna).Zašto to sve pitam? Zato jer se za pojedine slučajeve primjenjuju i drugi propisi iz drugih zakona osim zakona o radu ( kao što je naprimjer zakon o državnim skužbenicima i namještenicima).

U radnim odnosima primjenjuje se onaj izvor prava koji je za radnika najpovoljniji,osim iznimno kada je drugačije propisano zakonom o radu ili posebnim zakonom.

A to "po rasporedu" vjerojatno znaći da te poslodavac može staviti da radiš kad i kako mu padne na pamet(poznavajući današnju situaciju).

Dakle ti bi morala malo detaljnije opisati "svoj slučej" vezano za gornje, pa ćeš dobiti i detaljniji odgovor a i vidjet čemo kaj možemo sa tim tvojim poslodavcem s obzirom da danas postoje prava za radnike samo ljudi često i ne znaju da ih imaju.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

paloma je napisao:

eE,hvala puno cigo1 na odgovoru.radi se o državnoj firmi,imamo i sindikat i radničko vijeće,ali se oni ne žele konfrontirati.

 

MOOOOLIM! Oni se ne žele konfrontirati? Pa oni su tam radi tebe i upravo zato da se konfrontiraju. inaće ih ne treba. Kaj je tebi? To sam već 100 puta napisal da su sindikati na strani poslodavca. Žalosno ali tak je . Svako gleda samo svoju guzicu, zato nam i je, tak kak nam je.

Ti ljepo zatraži pismeno pojašnjenje radničkog vijeća i sindikata o tvom (ne)pravilniku. Doslovno traži da ti se objasni "što znaći to po rasporedu" a ako ti ne objasne upozori poslodavca da se po tom pravilniku nećeš ponašati u svezi rasporeda jer ti raspored nije objašnjen od str. sindikata i r.v. A ako ti daju objašnjenje onda ćemo vidjeti kaj ono znaći i jeli zakonito to sa rasporedom. Pa nemreju oni kak hoće. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

paloma je napisao:

E,dragi cigo1,danas sam pitala ove iz sindikata i kažu da im je objašnjeno da tako svugdje piše i da tako traži ministarstvo,kao njihova uputa,a ja da mogu pisati zahtjev za zaštitu prava pa na sud ako baš hoću.Eto,pa se ti bodi s rogatim.

Sjetil sam se pjesme "O palooma blanca.........kad je tooo bilooo ........ :fucka:

Nego jesu "oni" tebi dali to što "piše svugdje" (jer i na plotu piše.......a nije)na pismeno? Traži to na PISMENO u protivnom ti to ne moraš odraditi,jer to ne piše u ZOR-u niti u tvom Ugovoru o redu. Pa ti lijepo njih zamoli PISMENO da ti daju dokumenat ministarstva u gdje to "piše svugdje". Traži ako ti ne dajuod Poslodavca. Tvoj je poslodavac, ministarstvo. Da vidiš kad ih tražiš na pismeno kako će "drukčije disati". Svi i uvijek se boje dati "bilo što pismeno" jer to je škakljivo.

Naravno to učini ako ti želiš i ako smatraš da neće biti "posljedica". A kakva su vremena,moglo bi ih biti. Dakle traži svoja prava,uljudno na finjaka jer sa "neprijateljem" uvijek moraš biti fin.

;-) Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

paloma je napisao:

Hvala još jednom.Stvar je u tome što je direktor postavljen od ministarstva.Ne znam ni koga bih pitala u Ministarstvu i nekako mislim da će me odkantati,kako to već biva.

 

Da paloma. "ne usuđujemo se ne zato jer je teško,nego je zato teško jer se ne usuđujemo" veli Seneca.Nažalost svi smo mi samo ljudi neki hrabriji neki bojažljiviji. No svi mi imamo prava koja nam je zakon dao i trebamo se učiti koristiti njima. Dok je svijeta i vijeka, uvijek je bilo nepravde i uvijek će je biti.

Sve sam ti rekao što možeš amožda to i nije sve. Na tebi je da odlučiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija