Jump to content

susjedi


dumbo

Preporučene objave

Pozdrav. Imam nekoliko pitanja

 

Imam susjeda koji je izgradio kucu prije 20-ak godina. On je u njemackoj i mislim da je samo jedanput bio kod kuce. Tu kucu je izgradio samo radi rjesavanja spora oko medje sa susjedima sa druge strane. Ja to dvoriste oko kuce uredjujem posto bi u tih 20 ak godina vec izrasla suma, pa me zanima dali postoji kakvi zakon za nadoknadu troskova odrzavanja, ili neki zakon o pravu prvokupa, il nesto slicno. Inace kucu ne zele prodat, a ne misle se vratit u RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

 

Iz Vašeg se posta da zaključiti da to što radite spada u

smetanje posjeda u kontinuitetu .Možda vlasnik i želi šumu na svom posjedu . Svako ulaženje u tuđi posjed i uništavanje raslinja na tuđem posjedu spada u nasilničko ponašanje iz kojega sigurno ne možete izvući neku korist ili kako kažete pravo prvokupa.

Vlasnik i posjednik imaju pravo od Vas tražiti naknadu za materijalnu štetu ( sječu raslinja ) i nematerijalnu štetu za prouzročene duševne boli smovoljnim i nasilničkim ponašanjem te ignoriranjem susjedskih prava .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

 

Vlasnik i posjednik imaju pravo od Vas tražiti naknadu za materijalnu štetu ( sječu raslinja ) i nematerijalnu štetu za prouzročene duševne boli smovoljnim i nasilničkim ponašanjem te ignoriranjem susjedskih prava .

 

To bi se moglo smatrati smetanjem posjeda, ali ako je posjed zapušten i nitko ga ne koristi...?

Vlasnik ne može 'željeti' da mu posjed zaraste u šikaru i makiju- za to postoji kazna.

Zato bi vlasnik teško dokazao štetu, naprotiv, imao je samo korist.

Kad bi posjed zarastao u šikaru, dumbo bi mogao prijaviti susjeda , i potraživati naknadu zbog eventualne štete.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Felix !

 

 

Osobno imam istu ako ne i goru situaciju .Komunalno poduzeće je pozvano da uredi o mom trošku to zapušteno dvorište koje predstavlja opasnost od požara za više objekata , ali je moj najbliži, odgovor je bio isti kao onaj iznijet u mojem ranijem postu .

Nije moguće dirati tuđe vlasništvo bez posljedica .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

 

Nije moguće dirati tuđe vlasništvo bez posljedica .

 

Kada bi to bilo istina, onda npr. niti vatrogasci ne bi smjeli dirati tuđe vlasništvo kad gase požar.

 

Sve državne i lokalne strukture uglavnom su se naučile ponašati po načelu 'brigo moja prijeđi na drugoga'. Dok ih ne natjeraš, ne reagiraju, iako im je to posao.

Dakle, treba ih natjerati!

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija