Jump to content

ratni put


liliana1111

Preporučene objave

liliana1111 je napisao:

Što učiniti ako je ratni put šturo napisan? Bivši zapovjednik priznaje da se tako u to vrijeme kratko pisao i nudi da napiše novi, detaljniji, te da ga osoba koja je već u mirovini, nakon ovjere kod bilježnika preda zajedno sa nalazom o pogoršanju za obnovu postupka. <dali je to pravi put?

ako se radi o brigadi HV-a koja je "ugašena", tada se ratni put pribavlja u zapovjedništvu kopnene vojske u karlovcu (pravni sljedbenik). zapovjednik vam može napisati ono što smatra da treba i ovjeriti kod javnog bilježnika, možete to priložiti uz drugu dokumentaciju, ali će tijelo koje vodi postupak službeno zatražiti ratni put, kako sam gore naveo.

ukratko to bi bio pravi ratni put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Ratni put.

 

Čitam na ovim portalima o ratnom putu ali nigdje nisam pročitao konkretno šta treba pisati u tom dokumentu pa me zanima ako ga je netko imao u ruci što tamo piše?Naime ja svoj nisam nikada vidio.U ono vrijeme kad sam ja predavao papire za mirovinu to je išlo po službenoj dužnosti,ja ga nisam mogao dobiti.Zanima me šta tamo piše?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ratnom putu ti piše od kada do kada si boravio u postrojbi i jesi li bio na prvoj crti i koliko,također piše i da si bio izložen teškim psihofizičkim i životno ugrožavajućim situacijama i dali si odlikovan i na kojim ratištima si bio.To bi bilo otprilike to a mrtvi,ranjeni i ostalo se ne spominje u ratnom putu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neno-josip je napisao:

U ratnom putu ti piše od kada do kada si boravio u postrojbi i jesi li bio na prvoj crti i koliko,također piše i da si bio izložen teškim psihofizičkim i životno ugrožavajućim situacijama i dali si odlikovan i na kojim ratištima si bio.To bi bilo otprilike to a mrtvi,ranjeni i ostalo se ne spominje u ratnom putu.

 

Hvala neno-josipe.

 

Ja mislio tamo piše bog zna šta kad je to takva tajna da ga nedaju u ruke kad ono ništa posebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija