Jump to content

Kastastar i gruntovnica...


KATE85

Preporučene objave

Poštovani!

 

Molim Vas pomoć....

U katastarskom izvješću mog oca dosta nedostaje čestica iz gruntovnog lista, a u gruntovnom listu se nalaze neke čestice koje nisu u katastarskom izvješću...

 

Ove čestice iz gruntovnog lista koje nisu u katastru mog oca, nalaze se u katastru općine Dubrovnik... Zašto se to dogodilo? Znam da je gruntovni list temelj dokaza vlasništva...

 

Zašto se to dogodilo..?

Kako izvaditi i gdje te koliko bi koštao izvadak povijesnih čestica zemlje...

Izvadila sam grunovni list-tu se nalaze točno one čestice koje je moj otac naslijedio i koje se nalaze u Riješenju o naslijeđivanju...

 

Hvala i puno pozdrava! :-)

 

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

može biti da je problem u tome što zk i katastarske čestice nisu identične. taj problem se u dalmaciji još nije počeo rješavati. osim povijesnog izvatka iz kojeg će saznati što se sve dešavalo kroz određeno vremensko razdoblje najbolje je da u katastru izvade identifikaciju čestica. s tim, da ako uložak nije verificiran, neće se službeniku dat radit povijesni nego će najjednostavnije iskopirat knjigu(pa si čitajte sami koliko kužite)

a opet, i to najvjerovatnije postoji mogućnost da one čestice koje nisu u zk- da za njih jednostavno nikad nije ni osnovana zemljišna knjiga ili je osnivanje provedeno djelomično.

(treba pitat tetu vesnu di je spucala pare za reformu koju je dala svjetska banka za sređivanje zemljišnih knjiga :-D )

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija